sofa

Coraz popularniejszy staje się trend tworzenia otwartych przestrzeni w mieszkaniach i domach. Idealnym rozwiązaniem dla takiego wnętrza będzie bardzo popularny i uniwersalny skandynawski design, którego trzy główne cechy: prostota, funkcjonalność i elegancja, zagwarantują Wam piękne nowoczesne i bardzo komfortowe mieszkanie, które swoim wyjątkowym klimatem z pewnością zachwyci każdego domownika. Podczas aranżacji takiego wnętrza najważniejszym i najtrudniejszym zadaniem jest wybór odpowiednich mebli i dodatków w stylu skandynawskim, dlatego poniżej przedstawiamy kilka porad, które z pewnością pomogą w podjęciu tej decyzji.

Kolory mebli, ścian i dodatków

Styl skandynawski to przede wszystkim jasne kolory i odcienie, dzięki którym wnętrze wydaje się być bardziej przytulne i przestronne. Chłód takiej przestrzeni z łatwością można przełamać nieco ciemniejszymi dodatkami, kocami, pledami czy zasłonami. Również kolor obicia mebli, np. narożnika skandynawskiego może być bardziej intensywny i ciepły. Ciepłego domowego klimatu doda wnętrzu także odpowiednie oświetlenie – lampy, lampki, żyrandole czy żarówki, są zarówno eleganckie, jak i ponadczasowe.

Najważniejszym wyborem podczas aranżacji otwartej przestrzeni jest wybór mebli, m.in. sofy czy narożnika skandynawskiego, który jest centralnym punktem pomieszczenia i to od niego zależy w jaki sposób wypełnimy pozostałą przestrzeń, m.in. od jego wielkości, funkcjonalności, ułożenia czy koloru.

Narożnik w stylu skandynawskim

Naszą pierwszą propozycją jest narożnik skandynawski Korneller, który jest wyjątkowo wygodny i duży, dzięki czemu jest idealnym miejscem do wypoczynku i relaksu dla całej rodziny, czy to przed telewizorem, czy przy kawie lub rodzinnych grach. Dzięki jego symetrycznej budowie i dużym rozmiarom może subtelnie podzielić dużą otwartą przestrzeń na dwie części, rekreacyjną oraz jadalnię i kuchnię. Narożnik w stylu skandynawskim Korneller jest nie tylko wyjątkowo wygodny, ale także bardzo elegancki i solidny.

Innym narożnikiem skandynawskim, który idealnie sprawdzi się w dużej, otwartej przestrzeni jest narożnik Klematisar, który zachwyca swoim wyjątkowym i niepowtarzalnym designem. Klematisar łączy w sobie elegancję i wysoką jakością ręcznego wykonania, dzięki czemu nie tylko gwarantuje wieloletnią trwałość użytkowania, ale również niewiarygodny komfort.

Posiada idealnie wyprofilowane oparcia i finezyjne, niepowtarzalne kształty. Całość dopełniają najwyższej jakości materiały użyte do produkcji tego narożnika skandynawskiego – najwyższej klasy drewno bukowe, które gwarantuje trwałość użytkownia oraz delikatna odporna na światło włoska tkanina, nieblaknąca i ułatwiające czyszczenie mebla.

Sofa w stylu skandynawskim

Idealnym rozwiązaniem dla nieco mniejszej otwartej przestrzeni będzie sofa trzyosobowa Irisar, która również pozwoli na odpoczynek całej rodzinie i tak jak w przypadku narożnika w stylu skandynawskim może subtelnie podzielić wnętrze na dwie części. Szyku sofie dodają dwie podłokietnikowe, bardzo komfortowe poduszki z pięknym pikowaniem na oparciu oraz  idealnie wyprofilowane oparcie wraz z prostymi i eleganckimi poduszkami.

W otwartej przestrzeni jaką jest kawalerka idealnie sprawdzi się sofa Narcisser z funkcją spania, która łączy w sobie cechy zwykłej sofy, dzięki czemu pozwala na odpoczynek domownikom i ich gościom w ciągu dnia, a także komfortowego łóżka, dzięki czemu zaoszczędzimy trochę miejsca.

Jeżeli otwarta przestrzeń to głównie jadalnia i kuchnia, a część rekreacyjna to tylko dodatek, wówczas warto zastanowić się nad wyborem sofy dwuosobowej, np. z kolekcji Klematisar, która nie zajmie zbyt dużo przestrzeni, ale mimo to pozwoli na odpoczynek czy relaks w gronie rodzinnym oraz z gośćmi, po uroczystej kolacji, obiedzie, przy cieście czy kawie. Ta dwuosobowa sofa jest nie tylko bardzo wygodna, ale również bardzo elegancka. Zachwyca jej prosta, klasyczna linia, precyzyjne fachowe szycie oraz komfortowe eleganckie poduchy wykończone gustownymi guzikami.

Styl skandynawski, dzięki swojej prostocie, elegancji i funkcjonalności, daje wiele możliwości i duże pole do popisu. Do dzieła!

Źródło: Scandicsofa

Dodaj komentarz