dziecko

Chusteczki nawilżające to jeden z najczęściej używanych kosmetyków do pielęgnacji niemowląt. Służą głównie do przetarcia pupy przy przewijaniu, ale często wycieramy nimi dziecku rączki, buzie, lub przecieramy ciało zamiast kąpieli. Chusteczki nawilżające to wspaniały wynalazek naszych czasów! Są bardzo wygodne dla rodziców, niestety nie zawsze służą dziecku. Dlaczego?

Niebezpieczny skład chusteczek nawilżających

Popularne i ogólnodostępne mokre chusteczki, oprócz wody posiadają w swoim składzie również szereg innych, niespecjalnie zdrowych dla dziecka substancji. To najczęściej parabeny i konserwanty. Gdy przyjrzymy się składowi chusteczek leżących na hipermarketowej półce, może okazać się, że z braku czasu nie doczytamy do końca listy składników. A jak wiadomo – im krótsza tym lepiej!

Gdy na pupie dziecka zaczyna pojawiać się wysypka, najpierw szukamy winy w pieluszkach, potem w proszku do prania i płukania, a jeszcze potem w kosmetykach. Rzadko kiedy cień podejrzeń pada na wilgotne chusteczki, które pięknie pachną i zgodnie z hasłem na opakowaniu „są przeznaczone dla noworodków”. A jednak… niewiele jest chusteczek bez konserwantów w składzie. Jeśli jednak ten składnik znajduje się na końcu, a nie na początku listy, to jest szansa, że będzie to lepszy wybór.

Naturalne chusteczki nawilżające

Jeśli nie masz pewności, czy to właśnie mokre chusteczki mogą uczulać skórę Twojego Maluszka, lub zwyczajnie chcesz go ustrzec przed podobną dolegliwością, postaw od początku na chusteczki naturalne, ekologiczne, mające w swoim składzie wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego, które nie podrażniają i nie uczulają. Takie chusteczki są hipoalergiczne i bezpieczne dla niemal każdej skóry dziecka, szczególnie dla delikatnego naskórka noworodków!

Najlepsze chusteczki nawilżane dla noworodków

Na rynku istnieje wiele sklepów internetowych, gdzie znajdziesz bezpieczne i naturalne kosmetyki dla niemowląt. Wśród nich są również delikatne chusteczki nawilżające. Jedną z marek oferujących taki właśnie produkt jest Alphanova Bebe. W składzie tych chusteczek nie znajdziesz parabenów, ani alkoholu. Nie ma w nim również dopuszczonego do kontaktu z dziećmi, choć niezbyt zdrowego składnika, jakim jest konserwant fenoksyetanolu. Chusteczki są w 100% biodegradowalne i wykonane wyłącznie ze składników roślinnych.

Inną marką, która w ostatnich miesiącach robi furorę wśród rodziców poszukujących zdrowych i naturalnych kosmetyków, jest WaterWipes. Chusteczki tej firmy to fenomen na rynku. W ich składzie znajduje się 99,9% wody i 0,01% ekstraktu z grejpfruta. Są jednym z najbardziej naturalnych kosmetyków dla dzieci, dlatego rodzice tak chętnie je kupują. Ponadto chusteczki te są dość „mięsiste” i solidne. Bez problemu możesz użyć ich do przetarcia ciała i buzi Maluszka.

Wybierając chusteczki nawilżające dla noworodka nigdy nie kieruj się pstrymi i kolorowymi informacjami na opakowaniu. Skrupulatnie przejrzyj skład lub w ciemno kup chusteczki polecanych przez nas marek. Wówczas będziesz mieć pewność, że wybrałaś dobrze, wręcz najlepiej dla swojego Maleństwa.

Wszystkie chusteczki nawilżające w artykule dostępne są np. https://bobomio.pl/pieluchy/eko-jednorazowe/chusteczki.

Dodaj komentarz