rolety

Popyt na mieszkania do wynajęcia rośnie w określonych okresach czasu. Ilość aktualnych ogłoszeń (ich moc liczebną!) widać przede wszystkim w okresie przed rozpoczęciem roku akademickiego. To wówczas studenci szturmują takie kategorie ogłoszeń jak mieszkania do wynajęcia w Warszawie. Warto wiedzieć więc, czego absolutnie unikać, chcąc wynająć mieszkanie własnościowe.

Płatność podatków obowiązkowa

Właściciele udostępniający mieszkanie pod wynajem powinien mieć dużą świadomość tego, że oszukują urząd skarbowy, naraża się na duże nieprzyjemności. Także w przypadku ewentualnego konfliktu z najemcą. Nie warto więc ryzykować – zdecydowanie lepiej samemu dyktować warunki najmu i regularnie opłacać podatki związane z przychodami czerpanymi z wpływów z comiesięcznych czynszów najmu.

Umowa wynajmu to podstawa

Mieszkania do wynajęcia w Warszawie nie zawsze obwarowane są stosowną umową wynajmu. A warto się w nią zaopatrzyć. Dokument ten będzie gwarantem optymalnego zabezpieczenia interesów zarówno właściciela nieruchomości, jak i najemcy. Kluczową kwestią pozostaje to, by między obiema stronami umowy nie było żadnych niedopowiedzeń, konfliktów czy niejasności. A wszelkie zmiany w umowie warto spisywać na papierze – w postaci aneksów do umowy choćby.

Weryfikacja najemców? Koniecznie!

Oczywistość weryfikacji danych podanych przez potencjalnych najemców powinna być tak samo klarowna, jak konieczność podpisania umowy wynajmu. Rzeczywistość pokazuje jednak, że może być z tym różnie. Nie warto jednak ryzykować – warto dokładnie sprawdzić najemcę. Nie wykona się tego jednak samodzielnie – tu warto poprosić o wsparcie doświadczonego pośrednika w obrocie nieruchomościami. Ostrożności nigdy za wiele – tym bardziej, że liczba dłużników w Polsce stale rośnie. Istnieje też ryzyko, że szacunkowo co piąty najemcy może stanowić swego rodzaju zagrożenie.

Dodaj komentarz