lekarz

Problemy w strefie łóżkowej są dla wielu na tyle wstydliwym tematem, że boją się zwrócić o pomoc do specjalisty – seksuologa. Pamiętajmy jednak, że strach ma tylko wielkie oczy i dużo łatwiej sobie z nim poradzić niż z konsekwencjami, jakie mogą pojawić się z niesatysfakcjonującego pożycia. O jakich konsekwencjach mowa? W najlepszym przypadku może pojawić się frustracja, w najgorszym brak dzieci aż po rozwód.

Kiedy warto odwiedzić seksuologa?

Problemy seksuologiczne mogą dotyczyć nie tylko nas samych, ale relacji w której się znajdujemy. Czasami wystarczy wprowadzić drobną, z pozoru nic nie znaczącą zmianę, by nasze życie łóżkowe się odmieniło. Najważniejsza jest komunikacja – nie obędzie się w takiej sytuacji bez szczerej rozmowy. Jeśli chcesz odwlec wizytę u seksuologa, zawsze możesz spróbować znaleźć rozwiązanie w różnych poradnikach, gazetach czy Internecie. Często jednak problem stanowią kłopoty psychiczne bądź zdrowotne – w takiej sytuacji warto skorzystać z wizyty u specjalisty. Wiele ośrodków takich jak http://www.centrumdobrejterapii.pl oferuje wysokiej jakości pomoc.

Z jakimi problemami powinniśmy zgłosić się do seksuologa?

Problemy w sferze intymnej mogą być różne – od zwykłych obaw po zbyt silny bądź słaby popęd płciowy, a nawet mogą pojawić się techniczne trudności ze współżyciem. Jeśli chodzi o mężczyzn, to najczęstszym powodem zgłoszenia się do specjalisty są zaburzenia związane z erekcją czy popędem seksualnym. Kobiety z kolei szukają pomocy z powodu bolesnych stosunków płciowych czy też braku orgazmu. Warto również wspomnieć, że pomoc seksuologa jest nieoceniona przez osoby, mające problem z akceptacją swojej orientacji seksualnej, mają nietypowe preferencje czy też zaburzenia identyfikacji płciowej. Seksuolog może również pomóc w temacie antykoncepcji. Dość często problemy w sferze łóżkowej wywołane są lękiem przed poosiadaniem dziecka, chorobami przenoszonymi drogą płciową czy kompleksy. We wspomnianych sytuacjach nie warto starać się za wszelką cenę unikać problemu – lepiej zawczasu odwiedzić specjalistę i ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami.

Dodaj komentarz