pies

27Mało kto z nas wie, że ok. 80% psów i kotów ma ogromne problemy ze stanem uzębienia, ale i jamy ustnej! Przeprowadzone badania mówią jasno – pora zacząć dbać o zęby naszych pupili. Mało kogo interesuje to, co dzieje się z psem sąsiada – dla nas najważniejsze jest własne stworzenie. Pamiętajmy jednak, że zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć” tyczy się nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Postaramy się, więc dziś przedstawić Wam problem i sposób radzenia sobie z nim.

Ten problem istnieje naprawdę

Wiele osób myśli, że nagłówki mówiące o problemach z uzębieniem naszych psów to tak zwane chwyty marketingowe. Być może wskazane procenty są „trochę” zawyżone, ale nie oznacza to, że problem z uzębieniem psów nie istnieje. Nie dajmy się, jednak zwariować. Warto zadbać o regularne wizyty z psem u weterynarza, który sprawdzi stan uzębienia. Pozwoli nam to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i problemów z jamą ustną, chociażby zapalenia dziąseł. Sami doskonale wiemy, jak nieprzyjemne są problemy z bolącymi dziąsłami czy zębami – skoro możemy uniknąć tego, to zadbajmy o nasze psy już teraz.

Jak powinniśmy dbać o zęby psa?

Aby móc zwalczyć problem, musimy w pierwszej kolejności poznać przyczynę, która sprawia, że problem się pojawia. Okazuje się, że problemy z psimi zębami są wynikiem zaniedbań człowieka. Brzmi niewiarygodnie, ale niestety tak jest. Niewłaściwa dieta, złe warunki środowiskowe i zła pielęgnacja mają ogromny wpływ na zdrowie naszych psów. Zbyt niskiej jakości karma może być wypełniona po brzegi szkodliwą chemią, a brak gryzaków z kolei uniemożliwia naturalne pozbywanie się kamienia nazębnego. Warto, więc zainwestować w dobrej jakości karmę i gryzaki, chociażby ze sklepu maxandmrau.pl. Warto zadbać, również o zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy oraz mikro i makroelementy. Polecane jest również dostarczanie psom suchego pokarmu, który podczas jedzenia powoduje ścieranie kamienia nazębnego. Można oczywiście spróbować szczotkować zęby psa odpowiednimi szczoteczkami i pastami do zębów – jednak czy nasz pupil będzie zadowolony? Lepiej chyba zadbać o coś twardego do jedzenia bądź zabawy, co pozwoli naturalnie zadbać o zdrowie ich zębów.

Dodaj komentarz