wino

Szukasz dobrego wina? Wtedy na pewno jedną z pierwszych myśli, która przyszła ci do głowy, jest wybranie wina francuskiego. Dlaczego wina z Francji cieszą się u nas tak dużą renomą? Francja może poszczycić się rozwiniętą sztuką kulinarną. Wraz z nią w parze idą także wielowiekowe tradycje winiarskie. Nic więc dziwnego, że to właśnie wina francuskie kojarzą nam się jako jedne z najlepszych na świecie.

Historia win francuskich

Winorośl jest uprawiana we Francji już od czasów starożytnych. Początkowo rosła w rejonie śródziemnomorskim, a następnie także w głębi kraju.

Najważniejsze regony winiarskie Francji leżą obecnie w południowej i środkowej części kraju. Wśród nich znajdują się Bordeaux – największy zwarty obszar produkcji wysokiej jakości wina, w szczególności wina czerwonego, Burgundia, która znana jest z czerwonych win z odmiany pinot noir i białych z chardonnay, a także takie regiony jak Dolina Rodanu, Szampania, Langwedocja, Alzacja.

Dzisiaj z Francji pochodzą jedne z najbardziej popularnych odmian winorośli, w tym między innymi takie jak merlot, cabernet sauvignon, chardonnay, chenin blanc. Do wyboru mamy pełną gamę win, w tym zarówno proste i tanie wina stołowe, jak również podlegające ostrym normom produkcyjnym wina oznaczone jako AOC, wśród których znajdują się również jedne z najbardziej wartościowych trunków na całym świecie.

Zasmakuj we francuskich winach

Zatem każdy, kto przepada za winami, powinien poznać również smaki Francji. Teraz to naprawdę bardzo łatwe, ponieważ wina z tego kraju, a także z wielu innych krajów możemy zakupić także przez internet. Warto sprawdzić przede wszystkim wina francuskie na Wineavenue24.pl – w sklepie internetowym, który specjalizuje się w sprzedaży win pochodzących z różnych zakątków świata.

Do wyboru mamy czerwone, białe oraz różowe wina francuskie na Wineavenue24.pl, które są doskonałe na każdą okazję, w tym do oficjalnego obiadu czy też jako dodatek do deseru. Wystarczy tylko złożyć zamówienie on-line, aby zasmakować w wyśmienitych winach z Francji!

Dodaj komentarz