klucz

Chcesz zamówić do swojego domu drzwi zewnętrzne, które będą luksusową wizytówką? W takim przypadku producenci mają wiele interesujących propozycji. Na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych jest bardzo ważny – to właśnie one zapewniają ciepło i bezpieczeństwo, ale również pełnią rolę estetyczną. W sprzedaży możemy znaleźć obecnie wiele różnych rodzajów drzwi zewnętrznych – PCV, drewniane, aluminiowe czy stalowe, które mogą być wykończone na wiele kolorów. Znalezienie tych odpowiednich może wydawać się proste, ale warto pamiętać o tym, że lepiej poświęcić nieco więcej czasu na dobranie tych idealnych pod każdym względem.

W poszukiwaniu drzwi ekskluzywnych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na renomowane firmy, które zajmują się tworzeniem drzwi na indywidualne zamówienie. Wówczas możemy dobrać ich poszczególne elementy, aby drzwi wyglądały oryginalnie i były inne niż wszystkie.

1. Drzwi z naświetlem

Gdy chcemy stworzyć atrakcyjnie prezentujące się wejście do domu, warto sprawdzić drzwi z naświetlem, czyli specjalnymi bocznymi i górnymi przeszkleniami, które montuje się wokół skrzydła drzwiowego. Takie ekskluzywne drzwi zewnętrzne nie tylko wyglądają elegancko, ale także wpuszczają do wnętrza domu naturalne światło i dzięki temu rozświetlają przedsionek.

2. Drzwi drewniane rzeźbione

To wspaniały wybór do klasycznych domów – drzwi z rzeźbieniami w drewnie, które dodatkowo mają efektowne przeszklenie wykończone żeliwem prezentują się naprawdę wspaniale i sprawią, że dom nabierze szlachetnego wyglądu.

3. Drzwi w oryginalnym kolorze

Uwagę możemy przyciągać też nietypowym kolorem drzwi. Warto zwrócić uwagę na czerwień, która doskonale komponuje się z bielą i szarościami, a także brązami, czyli kolorami najczęściej stosowanymi do wykańczania domów. Czerwone drzwi to niebanalny i pozytywny wybór.

4. Drzwi z witrażem

To z kolei propozycja do domów w stylu tradycyjnym. Witraż może być wykonany ręcznie albo możemy zdecydować się na gotowe szyby witrażowe. Sprawią, że drzwi nabiorą niezwykłego wyrazu.

5. Drzwi z kołatką

W Polsce raczej rzadko spotykane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby je zamontować. Drzwi z kołatką to interesująca propozycja do domów jednorodzinnych. Możemy wybrać kołatki gotowe albo zwrócić się do artystów, którzy wykonują je na zamówienie.

Dodaj komentarz