taras

Dywan na tarasie? Jeszcze do niedawna uchodziło to za sporą ekstrawagancję. Natomiast w tej chwili decyduje się na to sporo osób, ponieważ przede wszystkim doceniają to, że produkowane są specjalne dywany tarasowe, które można tam trzymać praktycznie przez cały rok, niezależnie od pogody. Najczęściej są to dywany wzorzyste, które zwracają na siebie uwagę.

Dywany o specjalnym przeznaczeniu

Nie da się ukryć, że dywany na taras to dywany o specjalnym przeznaczeniu. Takie, które mają spełniać swoje walory wizualne, chronić podłoże i być przyjemne dla stóp. Można wybierać ich wzory i kolory dowolnie, od jednobarwnych po wielobarwne, od spokojnych po ekstrawaganckie. Każdy, kto marzy o maksymalnym komforcie podczas odpoczynku na tarasie powinien więc zainwestować w dywan, który będzie nie tylko pięknie się prezentował, ale i jeszcze na dodatek będzie radzić sobie zarówno z wilgocią, jak i z ostrymi promieniami słonecznymi.

Nie chodzi w końcu o to, żeby dywan taki podczas każdej zmiany pogody zwijać, ale żeby móc zostawić go na zewnątrz na kilka miesięcy, korzystając z kącika wypoczynkowego wtedy, gdy tylko będziemy mieć na to ochotę. Dlatego też dywany na taras muszą być trwałe i wykonane z solidnych materiałów. Takich, które odporne są na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Najczęściej są one zrobione z syntetyków, jakie dodatkowo się impregnuje. Wtedy też są one chronione przed zabrudzeniami. Najważniejsze cechy dywanów tarasowych to: niepochłanianie wilgoci, nie brudzenie się oraz nieblaknięcie. Jeżeli zaś nie wiemy, który spośród wzorów dywanów na taras wybrać, to możemy kierować się tym, że taras stanowi poniekąd przedłużenie salonu. W związku z tym, dywany na taras powinny nawiązywać kolorystyką i wzornictwem do pokoju gościnnego. Kiedy wybierzemy dywany 7kd solidny i ciekawie wykonany to przez wiele lat będzie on nas cieszył swoją prezencją na tarasie.

Odejście od dawnych trendów

Kiedyś nie przykładano aż tak dużej uwagi do tego, jakie dywany znajdują się na tarasie. O ile cokolwiek na taras wybierano to było to tak zwane „runo”, bardzo grube i niekoniecznie estetyczne. W tej chwili sporo się zmieniło. Mało kto kupuje „runo”, a projektanci wykonują je z nieco bardziej miękkich materiałów. Z kolei, kiedy dobierze się dywan idealnie pasujący pod taras to można być pewnym, że stworzy się tam przytulny klimat. Będzie to swoiste przedłużenie pomieszczeń domowych. To zaś sprawi, że od wiosny do późnej jesieni można będzie cieszyć się czasem na świeżym powietrzu w miłej, a do tego bardzo designerskiej atmosferze.

Kiedy dobierzemy wzór dywanu oraz przyłożymy się do tego, aby skomponował się idealnie z pozostałymi elementami znajdującymi się na tarasie to rzeczywiście uda nam się stworzyć na nim wyjątkowy klimat. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jak prezentują się ich tarasy i bez wątpienia jest to dobry znak, świadczący o tym, że Polacy coraz bardziej interesują się wystrojem wnętrz. Oferta dywanów, które można położyć na taras jest szeroka, także każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz