szambo

rzydomowa oczyszczalnia ścieków to ekologiczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy są pozbawieni dostępu do kanalizacji miejskiej lub gminnej. W odróżnieniu od zwykłych szamb, przy których wywozie każdorazowo pobierana jest wysoka opłata, nie są tak kosztowne.

PDzięki nim ścieków można się pozbyć w sposób ekonomiczny, nowoczesny, a także wydajny. Nie bez powodu coraz więcej osób wybiera taki sposób radzenia sobie z nieczystościami.  W zależności od potrzeb klientów istnieją różne rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków, każda autorstwa przedsiębiorstwa. Mamy więc do wyboru między innymi oczyszczalnie biologiczne ES-6, oczyszczalnie hybrydowe, ekologiczne tunelowe czy szwedzkie INDRAM. Posiadają one oczywiście cechy wspólne jak trwałość, szczelność i, co za tym idzie, nie jest możliwe, by przepuściły nawet minimalne ilości nieczystości do ziemi. Ważne jest również to, że mogą one zostać umieszczone na niemal każdym rodzaju gruntu, także na takim, na jakim ciężkie do wykonania bądź nawet niemożliwe byłoby założenie szamba, a więc glinie czy miejscu, gdzie poziom wód gruntowych jest zbyt wysoki na tradycyjne szambo. Jest to rodzaj pewnej i niewymagającej żadnego ryzyka inwestycji w przyszłość, która zwróci się po pewnym czasie, gdy nie trzeba będzie raz za razem ponosić gwałtownie wzrastających kosztów wywozu nieczystości.

Tradycyjny zbiornik

Oczywiście na rynku cały czas są także tradycyjne zbiorniki nieczystości : pewne, funkcjonalne, bezawaryjne, doskonale przystosowane do wywozu nieczystości przez każdą firmę. W konfrontacji z opisanymi w pierwszej części tekstu przyjaznymi środowisku szambami wypadają zaskakująco korzystnie. Szamba betonowe cechuje niezwykła wytrzymałość wyróżniające je zarówno od szamb plastikowych, jak i ekologicznych przydomowych oczyszczalni. Bardzo istotna jest także ich niezawodność niezależna od warunków pogodowych: działają równie dobrze zarówno w niskich, zimowych temperaturach, jak i w gorących letnich. Kształt, jaki przyjmują może być doskonale dopasowany do domu, w pobliżu którego instalujemy zbiornik – istnieje pełna gama zbiorników, które z łatwością przystosujemy do swojej przydomowej przestrzeni. Omawiając różnego rodzaju zbiorniki nie możemy pominąć ceny, która w przypadku zwykłych, tradycyjnych betonowych zbiorników jest nieporównanie niższa od nowoczesnych oczyszczalni. A w tym wypadku raczej nie warto przepłacać, bo za różnicą w kwotach nie idzie różnica w jakości.

Dodaj komentarz