łazienka

Nowoczesne materiały na fototapety oraz innowacyjne techniki ich wykorzystania sprawiają, że fototapeta do łazienki nikogo już nie dziwi. Fototapety do łazienki wymagają specjalnego tworzywa, które uchroni ją przed niszczeniem. To miejsce o dużej wilgotności i zmiennej temperaturze, co nie sprzyja dobremu stanowi naszej fototapety. Do wyboru fototapety do łazienki musimy więc podejść z głową.

Dlaczego decydujemy się na fototapety do łazienki?

Fototapety to takie narzędzia dekoracyjne, dzięki któremu możemy całkowicie odmienić dane wnętrze. Fototapety do łazienki mogą posiadać różnorakie wzory – dużą popularnością cieszą się zwłaszcza fototapety w egzotyczne wzory. Dzięki nim możemy poczuć się jak w dalekiej amazońskiej dżungli lub na Karaibach. Fototapety do łazienki sprawiają, że nasz odpoczynek staje się bardziej pełny. Najchętniej wybierane fototapety do łazienki posiadają jasną, przyjazną kolorystykę, która sprzyja naszemu relaksowi w tym miejscu. Jeśli natomiast postawimy na nowoczesną aranżację, to fototapety do łazienki pomogą nam podkreślić modernistyczny klimat wnętrz dzięki swej różnorakiej kolorystyce oraz wzornictwie. Jako fototapety do łazienki sprawdzą się motywy wodne, związane z plażą, naturą i odpoczynkiem. Dzięki temu fototapety pozwolą wprowadzić klimat jak w nowoczesnym SPA. Jasne kolory fototapety do łazienki sprawią, że stanie się ona optycznie większa. Przy małej łazience nie poleca się natomiast fototapety w drobne wzory.

Fototapety do łazienki – jaki materiał?

Decydując się na tworzywo najwyższej jakości, z jakiego dojdzie do powstania fototapety, będziemy cieszyć się na przez lata. Fototapety do łazienki po prostu muszą być odporne na wodę i wysoki poziom wilgoci. Dlatego fototapety do łazienki poddaje się procesowi laminowania lub umieszcza się je w szklanej ramce. To drugie rozwiązanie daje nam większą swobodę – gdy dany motyw fototapety do łazienki nam się znudzi, możemy szybko wymienić ją na inny model. Najbardziej polecanym tworzywem do produkcji fototapety do łazienki jest winyl połączony z fizeliną. Takie fototapety do łazienki nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym, ani działaniu wilgoci. Do tego fototapety powinny posiadać odpowiednie zabezpieczenie z laminatu, który jest wodoszczelny. Dzięki temu dokonamy wyboru takiej fototapety do łazienki, którą można czyścić za pomocą ściereczki.

Fototapety do łazienki – przygotowujemy odpowiednie podłoże

Oczywiście przyklejenie fototapety do łazienki wymaga od nas specjalnych działań. Jeśli chcemy dokonać tego sami, to musimy pamiętać o dobrym przygotowaniu ściany przed położeniem fototapety. Grube, wykonane z wytrzymałych materiałów fototapety do łazienki nie wymagają idealnie prostej ściany, niemniej jednak warto uzupełnić ubytki i wyrównać pochyłości. Przed umieszczeniem fototapety pamiętajmy o zagruntowaniu powierzchni. Istnieje specjalny klej przeznaczony na rzecz fototapety do łazienki. Gdy pokryjemy nim ścianę, musimy nieco odczekać, tak by nabrał swych klejących właściwości. W ostatnim etapie fototapety do łazienki warto pokryć silikonem – zwiększy to ich wodoodporność. Pamiętajmy, że po naklejeniu fototapety do łazienki, musimy odczekać przynajmniej dwie doby przed wzięciem pierwszego prysznica.

Dodaj komentarz