umywalka

Łazienka jako pomieszczenie funkcjonalne powinna zostać wyposażona w akcesoria, które uczynią korzystanie z niej przyjemniejszym i praktyczniejszym. Warto wyposażyć wnętrze w dodatki łazienkowe o konkretnej funkcji. Dobór akcesoriów powinien być przemyślany, aby w pomieszczeniu panowała harmonia i porządek. W co warto wyposażyć łazienkę?

Wąski kosz na pranie – rozwiązanie idealne

Ze względu na ograniczone miejsce w przestrzeni łazienkowej wiele osób decyduje się na akcesoria, które umożliwiają wykorzystanie i zaaranżowanie każdego wolnego centymetra kwadratowego przestrzeni. Przykładem jest wąski kosz na pranie, który można umieścić w miejscu na ogół niewykorzystywanym, np. w kącie pomieszczenia lub pomiędzy jednym a drugim elementem wyposażenia.

Wąski kosz na pranie może występować w połączeniu z wieszakiem na ręczniki lub półkami. Dzięki temu zagospodarowane zostanie miejsce nad pojemnikiem na brudną odzież. Jest to najczęściej przestrzeń, która w żaden sposób nie jest wykorzystywana. Dlatego też takie połączenie pozwala na stworzenie funkcjonalniejszej, w pełni przemyślanej łazienki.

Dodatki łazienkowe do małej łazienki

Aby w pełni wykorzystać dostępną w łazience przestrzeń, warto wyposażyć się w dodatki łazienkowe, które to umożliwią. Wśród nich wymienić można dozownik na mydło montowany bezpośrednio na ścianie, np. przy umywalce lub wannie. Wówczas nie będzie on zajmował miejsca na półce, a będzie mogło ono zostać wykorzystane w inny sposób.

W kategorii dodatki łazienkowe ciekawym rozwiązaniem jest także uchwyt na papier toaletowy połączony z miejscem do przechowywania szczotki WC. Takie akcesorium 2 w 1 sprawia, że nie musimy martwić się o dwa osobne elementy wyposażenia. Wpływa to również na lepsze zagospodarowanie dostępnego miejsca.

W mniejszych łazienkach, zamiast stojaków na ręczniki, lepiej postawić na wieszaki. Jeżeli zależy nam na stojących wieszakach na ręczniki, najlepiej zdecydować się na model o półokrągłej podstawie. Bez problemu można będzie go umieścić bezpośrednio przy ścianie, co także wpłynie na oszczędność przestrzeni łazienkowej.

Dodaj komentarz