1

Woda, zawarte w niej sole mineralne oraz środki myjące osadzają się na ściankach prysznica, tworząc kamień i zacieki. Szkło pozbawione ochrony szybko traci walory estetyczne a osadzające się zabrudzenia są ciężkie do usunięcia.

Impregnat do kabin prysznicowych – jak działają powłoki hydrofobowe?

Impregnaty hydrofobowe tworzą na zabezpieczanej powierzchni niewidzialną warstwę, która nie pozwala na wnikanie wody i zabrudzeń w podłoże tym samym chroniąc je przed powstawaniem osadów, kamienia i innych zabrudzeń.

Powłoka wyrównuje wszelkie nierówności na szkle, głęboko wiążąc się z powierzchnią zabezpiecza przed procesem niszczenia i ułatwia utrzymanie w czystości zabezpieczone podłoże. Dzięki hydrofobizacji wydłużamy żywotność szkła, które na dłużej pozostanie czyste i estetyczne.

Aplikacja impregnatów hydrofobowych jest niezwykle prosta i każdy bez problemu może wykonać ją samodzielnie. Najważniejszą zasadą jest dokładne wyczyszczenie szkła przed hydrofobizacją. Zabrudzenia pokryte powłoką nie są możliwe do usunięcia przez długi czas. Na czystą, odtłuszczoną i suchą powierzchnię za pomocą ściereczki z mikrofibry stopniowo nakładamy płyn hydrofobowy, po czym pozostawiamy by przez 24 godziny nano cząsteczki połączyły się ze szkłem.

Po aplikacji impregnatu, zabezpieczoną powierzchnię wystarczy spłukać stałym strumieniem wody – dzięki temu pozbędziemy się pozostałości środków myjących i brudu. Większość dużych kropel oraz zabrudzeń spłynie z powierzchni szkła, mniejsze, które zdołają utrzymać się na szkle, po wyschnięciu nie są związane ze strukturą podłoża  – można je więc łatwo usunąć wycierając wilgotną ściereczką.

W ofercie powłok odnajdziemy impregnaty z dodatkiem aktywnych cząstek srebra, które ograniczają rozwój bakterii, grzybów i pleśni.

Zalety stosowania powłoki hydrofobowej do kabiny prysznicowej:

– zabezpiecza przed niszczeniem przez wodę, wydłużając żywotność chronionej powierzchni,

– czyszczenie jest łatwiejsze, bez szorowania i używania szkodliwych środków chemicznych,

– zmniejszamy częstotliwość mycia, oszczędzając czas,

– opóźniamy ponowne zabrudzenia i chronimy przed nawarstwianiem się zabrudzeń

Powłoki hydrofobowe do zabezpieczania szkła w kabinie prysznicowej można kupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych, np.: sklep.hadwao.net

Dodaj komentarz