urodziny

Wbrew pozorom — im jesteśmy starsi, tym trudniej jest zorganizować nam przyjęcie urodzinowe. Co więcej, w pewnym wieku w ogóle z nich rezygnujemy. Jest to jednak idealna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi i oderwania od codzienności.

Odpowiednia organizacja

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy przyjęcie będziemy organizować w domu, czy w lokalu. Jeśli wybieramy drugą opcję, sprawa będzie prosta – obsługa restauracji załatwi niemal wszystkie rzeczy za nas. Zupełnie inaczej jest, gdy impreza odbędzie się w naszym domu. Wiadomo, że do mieszkania możemy zaprosić nieco okrojoną ilość osób. Zazwyczaj wybieramy członków rodziny i najbliższych przyjaciół. Chodzi przecież o to, by spędzić czas w miłym towarzystwie. Gdy lista gości będzie gotowa, możemy przejść do zaproszeń. Zamiast wysłania SMS, czy maila wybierzemy rozmowę — nawet telefoniczną. Jeśli urodziny wypadają w środku tygodnia, przełóżmy imprezę na piątek lub sobotę. Będziemy mieli wtedy pewność, że więcej osób będzie mogło się pojawić.

Zadbajmy o szczegóły

Balony i serpentyny nie są zarezerwowane jedynie dla dzieci. Świetnie się sprawdzą w przypadku imprez niespodzianek, ale nie tylko. Śmiało możemy przyozdobić dom, z pewnością zrobi to wrażenie na przybyłych gościach. Dobrze jest też zadbać o inne szczegóły. Na stronie 4gift.pl znajdziemy mnóstwo gadżetów na imprezę. Doskonałym pomysłem jest zakup urządzenia do kolorowych koktajli, czy oryginalne znaczki na szklanki.

Przygotujmy menu

Zazwyczaj przychodząc na imprezę urodzinową nie nastawiamy się na dwudaniowy obiad. Dużo lepiej sprawdzą się różnego rodzaju przekąski. Pamiętajmy o gościach, którzy mają specjalne diety bądź nie jedzą niektórych potraw, np.: z mięsem. Naszym zadaniem jest sprawić, by każdy przybyły znalazł na urodzinowym stole coś dla siebie. Zadbajmy także o odpowiednią ilość napoi, zarówno tych bezalkoholowych, jak i procentowych.

Co z tortem?

Nie wyobrażamy sobie bez niego żadnych urodzin! Zdmuchiwanie świeczek i wymyślanie życzeń to nieodłączna część przyjęcia. Jeśli mamy takie umiejętności, przygotujmy go sami. Przepisów jest wiele, możemy dostosować je do własnych upodobań.

Niezależnie od tego dla kogo organizujemy przyjęcie urodzinowe, powinniśmy zadbać o każdy szczegół. Smaczne jedzenie, wesoła muzyka, kolorowe dodatki i co najważniejsze przyjazna atmosfera to przepis na idealną imprezę.

Dodaj komentarz