umywalka

Chcesz wybrać umywalkę do swojej łazienki, lecz nie jesteś pewien, na który asortyment zdecydować się. Wszak umywalka zaraz po wannie jest bardzo istotnym wyposażeniem każdej łazienki. Przedstawiamy kilka typów, dzięki którym z łatwością dopasujemy umywalkę do wnętrza swojej łazienki.

Wybór umywalki ze względu na sposób mocowania

Najczęściej umywalki przytwierdza się do ścianki montażowej lub też po prostu do ściany. Jednakże istnieją także inne rozwiązania. Warto wyróżnić:

  • Umywalki tradycyjne, które umieszczone są przy ścianie i osłonięte postumentem.
  • Umywalki meblowe, nie tylko umieszczone są obok ściany, ale również znajdziemy pod nimi dosyć miejsca do zagospodarowania.
  • Umywalki blatowe, zwane również, jako nablatowe, czyli te, które ustawia się na blacie. Ten typ umywalki sprawdza się szczególnie w sytuacji, kiedy nasza łazienka ma małe parametry.

Z kolei mając na uwadze materiał, z jakie stworzona jest umywalka, zdecydować możemy pomiędzy:

  • Białą ceramiką, która nie tylko elegancko się prezentuje, ale również łatwo pozwala zachować czystość i jest trwała w użytkowaniu.
  • Szkło hartowane, które najczęściej wykorzystywane jest w meblarstwie włoskim.
  • Marmur jest piękny, lecz bardzo drogi.
  • Nierdzewna stal, którą bardzo łatwo można myć, jednak równie szybko pozostawia ślady i zacieki.
  • Drewno wygląda niezwykle efektownie, jednakże jest bardzo wymagające w pielęgnacji i łatwo w łazience może ulec zniszczeniu.

Umywalka wedle ustalonych wymiarów

Nie tylko materiał i wygląd, czy zabudowa umywalki jest istotna, kiedy mamy zamiar ją nabyć. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę również na wymiary umywalki. Standardowym rozmiarem jest szerokość od 40 do 70 centymetrów, a odległość od ściany może sięgać od 40 do 55 centymetrów. Obecnie jednak wymiary umywalek są również nietypowe, dlatego łatwo wybrać je do własnej łazienki, aby pasowała idealnie.

Nadal zastanawiasz się, jaką umywalkę wybrać do łazienki? Warto przyjrzeć się ofercie firmy Tania Łazienka. Propozycja jest bardzo różnorodna i bogata, dlatego też nawet najbardziej wymagający klient znajdzie umywalkę swoich marzeń. W Taniej Łazience znajdziemy produkty z każdej półki. Zakupić można umywalki nablatowe, zarówno pojedyncze jak i podwójne, wykonane z solidnych i pięknych materiałów. Warto spojrzeć również na propozycję umywalek stojących i wiszących, które sprawdzą się łazienkach o niewielkim metrażu. Wysokiej jakości produkty możemy tutaj nabyć w niskich i przystępnych cenach.

Źródło: tanialazienka.com

Dodaj komentarz