vat

Jednolity plik kontrolny jest zbiorem elektronicznych dokumentów, które można prowadzić z użyciem adekwatnego programu komputerowego. Obecnie istnieje obowiązek dostarczenia wygenerowanego dokumentu zarówno przez duże firmy, jak i małe przedsiębiorstwa. Jednolity plik kontrolny ułatwia przekazywanie danych instytucjom podatkowym, a co za tym idzie sprawia, że każda firma zaoszczędza czas i pieniądze. Stosując program uszczelniamy system podatkowy i zwiększamy efektywność działalności.

Kogo obowiązuje Jednolity plik kontrolny?

Obowiązek wprowadzenia do działalności firmy jednolitego pliku kontrolnego mają obecnie wszystkie duże firmy. Od 1 stycznia 2017 roku JPK musieli wdrożyć również średnie i małe przedsiębiorstwa, a od początku 2018 także mikroprzedsiębiorstwa. MEGA – TECH to firma która wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów, co sprawia, że dostosowuje programy do zmieniających się przepisów, a dzięki temu możemy wygenerować dla swoich potrzeb Jednolity Plik Kontrolny.

Istnieje obowiązek posiadania Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz regularna wysyłka go do Urzędu Skarbowego. Dzięki programowi możemy wygenerować pliki JPK_FA i JPK_VAT dla faktur sprzedaży, zaś w wersji HANDEL dodatkowo JPK_VAT dotyczące zakupów oraz JPK_MAG. Wystarczy wybrać Urząd Skarbowy i wygenerować pliki, a następnie klient wysyła go przez program udostępniony przez Ministerstwo Finansów.

Posiadając program nie musimy martwić się o generowanie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Do jego sporządzenia wystarczy jeden z poniższych programów:

  • Faktura Small Business
  • Faktura Small Business Handel

Oba programy cechują się możliwością łatwego i szybkiego wystawienia faktur, a Faktura Small Business – HANDEL dodatkowo zapewnia nam rozporządzanie gospodarką magazynową.

Samodzielnie wygeneruj swoje dokumenty

Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel pomogą Ci szybko i sprawnie wygenerować niezbędne do prawidłowej działalności dokumenty. Programy stworzone są z myślą o każdej firmie, posiadają prosty interfejs, dlatego szybko nauczysz się korzystać z programu. Dzięki programom masz możliwość generowania:

  • Dokumentów magazynowych
  • Faktur sprzedaży i zakupu
  • Podatku VAT

Zaletą programu do JPK VAT jest integracja ze sklepem internetowym, przez co wystarczy jedno kliknięcie myszki aby wysłać zamówienie, przygotować towar z magazynu bądź fakturę. Jednolity Plik Kontrolny już niebawem będzie obowiązkowy dla wszystkich i warto zapoznać się z jego obsługą już wcześniej.

Dodaj komentarz