meble

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakup dużego mieszkania. Czasami musimy zadowolić się tym mniejszym, ale własnym, aby potem dopiero zmienić je na to wymarzone. Gdy na razie wybór padł na jednopokojową kawalerkę, pojawia się pytanie – jak ją urządzić, aby mieszkać w niej wygodnie?

Kawalerki sprawiają dość dużo problemów w aranżacji – mowa tutaj szczególnie o tych w starszym budownictwie, gdzie kuchnia często znajdowała się w korytarzu albo tworzyła osobny, mikroskopijny pokój. Aktualnie deweloperzy poszli po rozum do głowy i w sprzedaży znajdziemy już bardziej ustawne kawalerki, które można zaaranżować tak, aby mieszkanie w nich było komfortowe.

Gdy mamy kawalerkę bez osobnej sypialni, w takim przypadku musimy urządzić miejsce do spania w salonie. Często jest on też połączony z aneksem kuchennym, zatem w jednym większym pomieszczeniu musimy pomieścić kilka różnych funkcji.

Osobne łóżko czy spanie na kanapie?

Jedną z najważniejszych kwestii związanych z urządzeniem kawalerki bez osobnej sypialni jest znalezienie odpowiedniego miejsca do spania – czy lepsze będzie osobne łóżko czy spanie na kanapie? Wszystko zależy od tego, jaką przestrzeń mamy do dyspozycji.

Zasadniczo, lepiej mieć osobne, wygodne łóżko z materacem zamiast spania na niezbyt wygodnej kanapie. Najlepiej, aby łóżko było też zasłonięte. Zatem przed kupnem mieszkania warto sprawdzić, czy można ustawić w nim ścianę działową z karton-gipsu czy chociażby szklaną z powieszonymi w niej zasłonami, aby nie zaburzać rozchodzenia się światła.

Meble na wymiar – optymalne wykorzystanie każdego centymetra

Jeśli chcemy urządzić kawalerkę tak, by zmieścić w niej wszystko, warto pomyśleć o meblach na zamówienie. Dotyczy to przede wszystkim wyposażenia kuchni oraz szaf do przechowywania – tutaj świetnie sprawdzą się szafy w zabudowie, na przykład możemy zabudować całą jedną ścianę czy wnękę w ścianie.

Jeśli również polujesz na idealne mieszkanie to wiele atrakcyjnych propozycji dla wymagających. Sprawdź oferty już teraz i wybierz idealne lokum dla siebie!

Dodaj komentarz