salon

Urządzasz salon i jesteś na etapie wyboru odpowiedniego oświetlenia do salonu? W takim przypadku warto pamiętać o tym, że jedna lampa to za mało. Dzięki niej wprawdzie możemy rozświetlić wnętrze, ale nie stworzymy przytulnej atmosfery po zmroku. Jak dobierać oświetlenie do salonu, aby było piękne i wielofunkcyjne?

W salonie najczęściej montujemy jedną lampę sufitową – na ogół wiszącą. Czasami, gdy salon połączony jest z kuchnią, stosujemy lampy dodatkowe. Zamiast lamp tego rodzaju możemy także zastosować oczka świetlne. Jednak samo oświetlenie sufitowe to za mało, gdy będziemy chcieli zrelaksować się po pracy w salonie. Rażące w oczy światło lepiej zastąpić tym delikatnym i subtelnym.

Lampy podłogowe i stolikowe – idealny dodatek do salonu

Jeśli chcemy uzyskać atrakcyjny efekt świetlny w salonie, warto przede wszystkim dokupić do niego lampę podłogową albo stolikową lub obie z tych lamp. Lampę podłogową możemy ustawić przy sofie albo fotelu, z kolei lampa stolikowa może stanąć na stoliku, komodzie, na parapecie.

Lampy te możemy łatwo dobrać do różnych aranżacji, na przykład do stylu skandynawskiego, loft, orientalnego czy minimalistycznego. Warto sprawdzić lampy Massive, które łączą w sobie świetny design i niskie ceny. Gdy zamontujemy w nich żarówki o ciepłej barwie światła, będziemy mogli uzyskać piękny efekt.

Oświetlenie dekoracyjne – girlandy, świece i latarenki

Aby efekt był jeszcze ładniejszy, możemy dokupić również inne artykuły oświetleniowe w kategorii oświetlenia dekoracyjnego. Warto przede wszystkim sprawdzić girlandy świetlne, a także różne świece i lampiony i latarenki, które po zapaleniu natychmiast sprawią, że wnętrze będzie wyglądać na bardziej przytulne.

Girlandy świetlne to wiele ciekawych modeli – modne obecnie Cotton Balls, czyli kuleczki z nitki bawełnianej z wetkniętymi w środek lampkami, ale możemy też kupić sznur z gołymi żarówkami albo z żarówkami osłoniętymi metalowymi kuleczkami. Gdy z kolei nie chcemy palić w domu świec, możemy zastąpić je świecami LED na baterie – efekt jest bardzo podobny.

Dodaj komentarz