ciało

Chociaż rozstępy nie mają konsekwencji zdrowotnych, to jednak są uznawane za mało estetyczne. Wiele osób, w szczególności kobiet, chce pozbyć się ich całkowicie. Czy to jednak możliwe?

Do pojawienia się rozstępów najczęściej dochodzi wtedy, gdy ciało przechodzi duże przeobrażenia. To głównie okres ciąży, zmian hormonalnych, szybkiego przyrostu wagi związanego z dojrzewaniem czy tyciem. Skóra nadmiernie rozciąga się, co prowadzi do jej charakterystycznych pęknięć, które nazywane są rozstępami.

Początkowo rozstępy mają postać czerwonych albo sino-czerwonych kresek, które z czasem zmieniają swój kolor na jaśniejszy. Skóra staje się wtedy bardziej pomarszczona, zapadnięta.

Rozstępy najczęściej występują na:

  • biodrach
  • piersiach
  • udach
  • pośladkach
  • ramionach

W drogeriach możemy znaleźć mnóstwo różnych typów kosmetyków przeznaczonych na rozstępy. Niestety, chociaż są one w stanie nieco zmniejszyć ich wygląd, nie mogą usunąć ich całkowicie. Znacznie lepsze efekty możemy uzyskać dzięki profesjonalnym zabiegom medycyny estetycznej.

Jeśli chodzi o skuteczne usuwanie rozstępów jest jednym z tych miast, gdzie możemy wykonać szereg różnych typów zabiegów – od peelingów, przez mezoterapię, a skończywszy na zabiegach laserowych. Skupmy się na tych ostatnich, ponieważ laseroterapia uznawana jest za najskuteczniejszy sposób walki z rozstępami.

Laserowe usuwanie rozstępów polega na zmniejszeniu nieestetycznego wyglądu skóry przez spłycenie i zniwelowanie koloru rozstępów. W rezultacie ślady po rozstępach są naprawdę niewielkie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nawet z użyciem lasera nie jesteśmy w stanie zlikwidować rozstępów całkowicie.

Dla uzyskania najlepszych efektów poleca się wykonanie szeregu zabiegów laserowych. Dzięki temu skóra będzie za każdym razem wyglądała jeszcze gładziej i będzie bardziej jednolita. Sam zabieg nie jest bardzo bolesny – odczuwane może być pieczenie. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. Należy pamiętać o jej zabezpieczeniu odpowiednimi kosmetykami i rezygnacji z opalania.

Dodaj komentarz