leki

Zapalenie jamy ustnej to bardzo bolesna dolegliwość. Jest to rozległy stan zapalny śluzówki jamy ustnej, utrudniający przełykanie pokarmów stałych, jak i płynnych. Objawy są uzależnione od przyczyny zapalenia. Można wyróżnić zapalenie wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Receptą na szybkie pozbycie się dolegliwości jest Glimbax, czyli płyn do płukania jamy ustnej z diklofenakiem. Jak przebiega leczenie? Jakie objawy zwalcza?

Przyczyny zapalenia jamy ustnej

Najczęstsza przyczyną zapalenia błony śluzowej jamy ustnej są afty, czyli bolesne owrzodzenia, które mogą ulec samoistnemu wyleczeniu po pewnym czasie lub mające charakter przewlekły. Przyczyny powstawania aft nie są potwierdzone, prawdopodobnie dolegliwość wynika z zaburzeń układu odpornościowego lub alergii pokarmowych. Owrzodzenia są pokryte białym lub szarym nalotem i otoczone zaczerwienioną błoną śluzową. Do innych przyczyn zapalenia jamy ustnej można zaliczyć infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Najczęściej występuje opryszczkowe zapalenie jamy ustnej. Przyjmują postać pęcherzyków, na których po pęknięciu tworzą się nadżerki i owrzodzenia.

Najczęstsze objawy

Większość objawów zapalenia błony śluzowej jamy ustnej sprowadza się do bólu, pieczenia i obrzęku języka, policzków i warg. Często chorzy skarżą się na nieprzyjemny zapach z ust i nadmierne wydzielanie śliny. W przypadku infekcji wirusowych pojawia się gorączka, odwodnienie i osłabienie. Ogniska zapalne uniemożliwiają przyjmowanie stałych i płynnych pokarmów, a także powodują duży dyskomfort podczas mówienia. Aby zmniejszyć przykre dolegliwości, należy szybko rozpocząć leczenie.

Glimbax – lek na zapalenie jamy ustnej

Podczas płukania jamy ustnej, substancja czynna, czyli diklofenak, zawarty w płynie Glimbax dociera do źródła bólu, zmniejszając stan zapalny. Dolegliwość często uniemożliwia normalne funkcjonowanie w ciągu dnia, dlatego podczas leczenia istotna jest szybkość działania. Płyn do płukania jamy ustnej Glimbax natychmiast przenika przez powierzchnię błon śluzowych, przynosząc zdecydowaną ulgę w bólu.

Dodaj komentarz