łóżko

Zdrowy i regenerujący sen jest bardzo ważny dla samopoczucia i kondycji. Dlatego powinno się zadbać o dobrą jakość materaca na którym śpimy, jego odpowiednią wielkość, twardość i inne parametry, mające wpływ na wygodę podczas wypoczynku. W ostatnim czasie popularne stały się materace lateksowe. Kiedy warto je wybrać do swojej sypialni?

Co wyróżnia materace lateksowe?

Na tle wielu materacy, jakie znajdziemy w sklepach, materace lateksowe wyróżnia idealne dopasowanie do kształtów ciała w trakcie snu. To wpływa na właściwą podstawę kręgosłupa, dzięki czemu materac nie jest ani zbyt twardy by powodował bóle pleców ani zbyt miękki, byśmy zapadali się w nim i rano czuli dyskomfort w obrębie pleców.
Lateksowe materace wykonane są z mleczka kauczukowego połączonego z syntetycznym lateksem. Taka mieszanka jest też poddawana procesom spieniania i napowietrzania, by uzyskać optymalne efekty dla zdrowia kręgosłupa. W efekcie materac jest elastyczny, ale nie zapada się pod naciskiem ciała.
Obecnie materace wykonane z lateksu uważa się za jedne z najlepszych produktów na rynku, po jakie chętnie sięgają osoby zmagające się z bólami kręgosłupa lub trudnościami w zasypianiu.

Jak działa lateks umieszczony w materacu?

Lateks sprawia, że ciało odpowiednio napina się podczas snu, ale nie „wpada” w materac. Mimo nawet wieloletniego użytkowania materac nie odkształca się, co też ma pozytywny wpływ na komfort snu.
Co istotne, materac z lateksu jest hipoalergiczny, a zastosowanie materiału kauczukowego sprawia, że nie gromadzi się w nim proch ani kurze. Producenci materacy z lateksu zaznaczają też, że są to produkty, które wykazuje działanie antybakteryjne, a utrzymanie ich w czystości jest łatwe. Dzięki temu nie ma obaw, że materac zabrudzi się i trzeba będzie poświęcać dużo czasu na doprowadzenie go do czystości.
Inną cechą, która wyróżnia materace z lateksu jest wytrzymałość i elastyczność. Mimo korzystania z niego nawet przez długi czas materac nie odkształca się i nie kruszy jak inne rodzaje materaców. To wygoda i praktyczność, nawet przy wieloletnim użytkowaniu.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl/s/13/materace-140×200

Dodaj komentarz