biurowiec

Jesteś przedsiębiorcą i przymierasz się do wynajmu biura w stolicy? To może nie być takie proste. Kompletnie nie wiesz, gdzie poszukać tego odpowiedniego? Podpowiadamy!

1. Zapytaj o wolne biuro rodzinę i znajomych.

Grono przyjaciół i rodziny, czyli tzw. „znajomości”, to najbezpieczniejszy i najszybszy sposób na znalezienie biura do wynajmu w stolicy. Z pewnością znajdzie się w nim choć jedna osoba, która sama wynajmowała biuro w jakimś miejscu i może Ci polecić konkretny obiekt, albo – co najlepsze – jest właścicielem takiego biurowca. Pamiętaj, że opinia osoby, którą cenisz i która ceni Ciebie, zawsze będzie najlepsza, bo szczera i mająca na uwadze Twoje dobro.

2. Zapoznaj się ze zdaniem Internautów na forach.

Fora internetowe to kopalnia subiektywnych opinii na dany temat. Ich aktywni użytkownicy zwykle z czystym sercem polecają (lub nie polecają) biura do wynajęcia. Jest jednak jeden haczyk: danym internautą, który negatywnie wypowiada się o jakimś biurowcu, może być po prostu jego konkurencja. I analogicznie: dobrą opinię o firmie może wystawić jej pracownik. Dlatego przeglądaj opinie z ostrożnością.

3. Poszukaj biura w mediach społecznościowych.

My szczególnie polecamy rzecz jasna Facebooka i LinkedIn. Dlaczego? Ponieważ w tych miejscach można zapisywać się do konkretnych grup, które łączą osoby o podobnych zainteresowaniach, przekonaniach itp. Nierzadko są to też grupy typu „sprzedam”, „wymienię” oraz „polecam”. Na tej ostatniej możesz znaleźć informację o wolnych biurach do wynajęcia. Jeśli znasz osoby z branży i masz Twittera, nic prostszego – umieść tweet z zapytaniem o biuro, a zobaczysz, że odpowiedzi profesjonalistów same się posypią.

4. Przeprowadź samodzielne poszukiwania.

Po prostu: wpisz w Google hasło „biura do wynajęcia w Warszawie” i przeglądaj tyle wyników wyszukiwania, ile jesteś w stanie. Jesteś już na konkretnej stronie www? Zobacz, jak ona się prezentuje – czy jest estetyczna, zawiera wszystkie interesujące Cię informacje i czy ogólnie wzbudza Twoje zaufanie. Jeśli tak jest, zadzwoń i umów się na oględziny biura. Czynność powtarzać aż do skutku.

Dodaj komentarz