muzyka

Jesień za oknem. Brak słońca, większość dni jest szaro-burych, przepełnionych deszczem. Dodatkowo, zimno nie zachęca do codziennych spacerów i dotlenienia mózgu, które potrafi tak bardzo nas zrelaksować. Tak łatwo o depresję, melancholię czy po prostu smutny dzień. Do tego dochodzą problemy dnia codziennego, stres w pracy – wówczas gorszy dzień murowany.

Czy muzyka może nam pomóc?

Muzyka niesie za sobą coś więcej – muzyka to poza dźwiękiem i tekstem – przesłanie. Wystarczy wsłuchać się w nią oraz znaleźć głębszy sens. Nierzadko potrafi dać nam kopa do działania, wywołać pozytywne emocje czy uśmiech na twarzy. Muzyka często przynosi nam wspomnienia młodzieńczych lat. Oczywiście są utwory, które działają na nas lepiej, inne gorzej. Jednak za każdym razem wywołują w nas określone emocje – pozwalają pozbyć się tych złych by w ich miejsce pojawiły się te dobre. Wykonawca chce, by jego piosenka wpadała w ucho – zależy mu jednak również na tym by niosła za sobą jakieś przesłanie. By wnosiła coś do życia odbiorców.

Jaką muzykę wybrać na gorszy dzień?

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Zdecydowanie powinno się unikać smutnych, przygnębiających nut, które zamiast poprawić humor, pomogą przywołać złe wspomnienia a tym samym pogłębią nasze złe samopoczucie. Podczas takich dni, muzyka musi Cię zrelaksować, musi przypomnieć Ci dobre chwile i momenty Twojego życia. Wybierz te nuty, które wprawiają Cię w dobry nastrój. Może to być R&B, POP bądź metal – wszystko zależy od tego co lubisz. Wystarczy, że zajrzysz do radia tuba.fm a tam z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla swoich uszu. Jeśli uwielbiasz głośną muzykę – posłuchaj jej na najwyższych dźwiękach. Ma Ci pomóc – skoro takie rozwiązanie jest najlepsze, próbuj. Decydując się na piosenki obcojęzyczne nie zawsze być może uda Ci się zrozumieć ich przesłanie – bardziej skupisz się na towarzyszącej im melodii i nastrojowi. Wybierając polskie piosenki, trochę łatwiej będzie odnaleźć Ci się w nich, zrozumieć sens, a może nawet i dopasować do swojej sytuacji? Kto wie, może właśnie dzięki piosenkom znajdziesz rozwiązanie swoich problemów?

Dodaj komentarz