ogród

Kwiaty w ogrodzie spełniają bardzo ważną rolę, są piękne, co decyduje o całej aranżacji. W Polsce można spotkać rozmaite rośliny, pole manewru jest bardzo duże. Warto, zatem wymienić najpiękniejsze rośliny ogrodowe.

Kwiaty ogrodowe

Pierwsze miejsce na liście zajmują róże, można je spotkać w wielu ogrodach, cieszą się ogromną popularnością. Charakteryzują się niezaprzeczalnymi walorami estetycznymi. Posiadają nie tylko piękne kwiaty, ale też doskonały pokrój. Na rynku dostępnych jest wiele odmian, co jest kolejną zaletą.

Wybór kwiatów można sobie ułatwić, róże podzielona na kilka podstawowych klas. Klasyczne gatunki to siedem interesujących propozycji. Chodzi przede wszystkim o róże rabatowe, angielskie, okrywowe, a także róże pnące. Szczególnie róże pnące cieszą się popularnością w naszym kraju. Sadzonki kwiatów można nabyć w wielu sklepach.

Równie piękne kwiaty ogrodowe to begonie, w okresie kwitnienia wyglądają zdumiewająco. Begonia Najpopularniejszą odmianą w kraju jest begonia bulwiasta. Nie sprawia problemów podczas uprawy i co niezwykle ważne rozwija się w zacienionych miejscach. Sprawdzi się nie tylko na balkonie, występują też odmiany doniczkowe.

Begonia a konkretnie długość jej pędów to około 30 cm. Posiada liście w sercowatym kształcie i wykazuje tendencje do rozgałęziania się.  Begonia do rozwoju wystarczy zacienione stanowiska, przy czym jej pielęgnacja nie jest trudna. Te rośliny ogrodowe odznaczają się dużym zapotrzebowaniem na składniki odżywcze. Dlatego też jedną z najważniejszych czynności jest zapewnienie wody, nie można jednak przesadzić z jej ilością. Warto też wspomnieć, że są to byliny wieloletnie.

Piękne kwiaty w ogrodzie

Hortensje ogrodowe również należą do najpiękniejszych kwiatów, są cenione przez wielu hodowców. Do dyspozycji jest kilka ciekawych odmian. Krzew daje, bardzo ładne, wysokie kwiaty i wydaje duże, mięsiste liście. Hortensja w okresie kwitnienia robi się biała, różowa lub czerwona. W niektórych przypadkach można też uzyskać niebieski kolor.

Te kwiaty ogrodowe sadzi się końcem kwietnia lub początkiem maja. Hortensja najlepiej rozwija się na nasłonecznionych i wilgotnych stanowiskach. Ważna jest też ziemia, powinna posiadać pH od 5,5 do 6. Podczas sadzenia roślinę umieszcza się w dołku o średnicy od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu centymetrów.  Jeżeli zaś chodzi o głębokość to powinna to być czterdzieści, pięćdziesięciu centymetrów, trzeba też pamiętać o napełnieniu dołka nawozem. Optymalna mieszanka musi zawierać torf lub z przegniłym oborniki.

Mieczyki to kolejne piękne rośliny ogrodowe, dające wysokie kwiaty. Wyrastają ze spłaszczonych lub kulistych cebuli.  Powinny być sadzone wiosną na dobrze nasłonecznionym stanowisku, jest to wymagane by wykształciły olśniewające kwiatostany. Gdy już się rozwiną, pokaże się spora liczba korzeni oraz ulistniony pęd. Co prawda nie są to wieloletnie byliny, niemniej warto posiadać tego typu kwiaty w ogrodzie.

By mieczyki wyrosły na piękne rośliny, potrzebują bardzo żyznej gleby, musi dobrze przepuszczać wilgoć i nie może być zbyt zakwaszona. Zatem jeszcze przed zasadzeniem należy zaopatrzyć się w odpowiednie nawozy.  Jeżeli w ogrodzie ziemia jest zakwaszona, należy ją zwapnować. Warto też pamiętać, że ten gatunek nie lubi mrozów, ponieważ przywędrował do Polski z Afryki. Dlatego też, jesienią wykopuje się cebule i przechowuje w pomieszczeniu aż do wiosny.

Więcej na temat kwiatów ogrodowych dowiesz się tu.

Wieloletnie byliny i nie tylko

W tym zestawieniu znalazły się wieloletnie byliny, ale też inne odmiany kwiatów. Każda z opisanych roślin doskonale spełnia warunek podany na początku. Jest najpiękniejsza spośród kwiatów dostępnych w Polsce.

Wybór roślin do ogrodu zależy od indywidualnych preferencji. Dalej pozostaje tylko odpowiednia pielęgnacja i cieszenie się z efektów pracy. Podczas kwitnienia ogród zamieni się w magiczną krainę.

Dodaj komentarz