siec

Wybór spośród ofert operatorów komórkowych może z pozoru wydawać się prosty – wystarczy zobaczyć, co mają w ofercie czterej najwięksi operatorzy. Jednak nic bardziej mylnego. Na polskim rynku telekomunikacyjnym działa ponad dwudziestu różnych operatorów, którzy w sumie mają przeszło setkę różnych ofert. Jak znaleźć najtańszą sieć komórkową bez wielogodzinnego czytania ofert i regulaminów?

Kiedy kończy nam się umowa na telefon komórkowy, często zastanawiamy się nad zmianą operatora. Nie jest żadną tajemnicą, że sieci komórkowe w Polsce preferują dawanie wszelkiej maści promocji i bonusów nawet nie tyle nowym klientom, co tym, którzy przenoszą numer z innej sieci. Na dobrą sprawę, nie opłaca się zostawać na dwie umowy pod rząd u jednego operatora.

Odwiedzenie salonu operatora, aby dowiedzieć się czegoś o ofercie ma sens tylko wtedy, gdy nie chcemy czy ta oferta jest faktycznie dla nas najlepsza. A osobiste odwiedzenie salonów wszystkich operatorów jest niemal nie możliwe. Nie tylko dlatego, że Ci mniejsi mogą takowych nie mieć w naszym salonie. Na dobrą sprawę taka wizyta to w sumie co najmniej godzina czasu. Więc musielibyśmy poświęcić ponad 20, a może nawet i ponad 30 godzin na samo zgromadzenie ofert! A potem jeszcze trzeba coś z tego wybrać…

Szukamy najtańszych sieci komórkowych

Na szczęście z pomocą przychodzi Internet. Tutaj możemy przykładowo skorzystać z porównywarki abonamentów mobilny-ranking.pl, aby porównać najtańsze sieci komórkowe. Szybki przegląd ofert, jakie tam znajdziemy pokazuje, jak wiele tanich ofert nas omija, jeżeli zamiast aktywnie szukać okazji, pozwalamy specom od marketingu wciskać nam drogie abonamenty przez telefon czy w salonie.

Na przykład ranking na najtańsze sieci komórkowe pod względem abonamentu bez telefonu wygrywa Premium Mobile, a dalej mamy Virgin i Plusha. O ile te dwa ostatnie mogą czasem pojawić się w telewizyjnej reklamie, to już ten pierwszy już na pewno nie. A to jego oferta jest najtańsza!Podobnie będzie chociażby w abonamentach rodzinnych czy najtańszych ofertach na kartę.

Jak być na bieżąco?

To pokazuje, że warto szukać ofert w sposób alternatywny. Porównywarka abonamentów mobilny-ranking.pl to świetne narzędzie dla każdego, kto zdecyduje się świadomie podejmować decyzje związane z abonamentem telefonicznym i własnymi rachunkami.

Każdy kto tam zajrzy, oprócz porównań ofert, znajdzie też informacje o promocjach, nowinki ze świata telekomunikacji oraz opinie redaktorów i – przede wszystkim – opinie klientów różnych sieci komórkowych. Zwłaszcza do tego ostatniego działu warto zajrzeć. W końcu decydując się na nowy abonament czy też ofertę na kartę, podejmiemy lepszą decyzję, jeżeli będziemy wiedzieć, jak inni klienci są traktowani prze daną sieć komórkową.

Jeżeli więc chcemy wiedzieć, jakie są najtańsze sieci komórkowe w Polsce oraz czy ich usługi są na odpowiednim dla nas poziomie, portal mobilny-ranking.pl jest miejscem które warto odwiedzić.

Ostatecznie wybierając najtańsze sieci komórkowe decydujemy się na coś, co pozwoli nam zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze. Ale zawsze jest„ale”. Takie sieci nie mają własnej infrastruktury i musza „wypożyczać” ją od większej konkurencji. Oznacza to, że w teorii będziemy mieli taki sam zasięg czy prędkość Internetu co w dużej sieci, ale w praktyce zawsze jesteśmy „odrobinę” wolniejsi. No i najtańsze sieci komórkowe prawie nigdy nie oferują abonamentu z telefonem (wyjątkiem jest chociażby wspomniany już Plush).

Wybór zawsze jest nasz – im więcej wiemy, tym większe szanse na wybór odpowiedniej oferty. Ale w tym celu trzeba jednak być na bieżąco. Sprawdzenie jakiegoś porównania raz na dwa lata może pomóc, ale najlepiej jest regularnie sprawdzać, jak kształtują się oferty, niezależnie od tego, czy interesują nas najtańsze sieci komórkowe czy oferty takich gigantów jak Orange, T-mobile, Plus czy Play. Ale odrobina czasu na przeczytanie kilku wiadomości może w przyszłości zaoszczędzić nam niemało pieniędzy.

Porównanie ofert sieci komórkowych na https://mobilny-ranking.pl/najtansze-sieci-komorkowe-marzec-2018/

Dodaj komentarz