internet

Powiedzmy to sobie szczerze – internet czasami zawodzi. I czasami, zwłaszcza gdy na zewnątrz jest silny wiatr albo pada intensywny deszcz, jego jakość także pozostawia wiele do życzenia. Właśnie z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na światłowód. Poznaj zalety takiego rozwiązania.

Światłowód – jak to w zasadzie działa?

Słowo „światłowód” każdemu obiło się o uszy. W końcu od jakiegoś czasu jest o nim naprawdę głośno. I słusznie, ponieważ wprowadzenie światłowodów na dobre zrewolucjonizowało teleinformacyjny świat. To jedna z najnowocześniejszych technologii. W skrócie można powiedzieć, że polega na przesyłaniu informacji wraz z wiązką światła. To najszybszy rodzaj transferu danych, jaki możemy sobie wyobrazić i wiele wskazuje na to, że światłowód to przyszłość współczesnej technologii.

Oczywiście do korzystania ze światłowodu potrzebne są specjalne kable z włókna szklanego z domieszką tworzyw sztucznych, jednak sieć światłowodowa nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi przewodami. W stosunku do nich jest o wiele bardziej efektywna i skuteczna. Poznaj całą listę zalet światłowodowego połączenia internetowego.

Sieć światłowodowa – niezwykła jakość internetu

Światłowód to technologia idealnie odpowiadająca na potrzeby stałych użytkowników internetu. Jego największą zaletą jest fakt, że działa zawsze, niezależnie od warunków. W przeciwieństwie do połączenia radiowego, które psuje się, gdy podmuchy wiatru są zbyt silne, a opady zbyt duże, działa zawsze, niezależnie od pogody, temperatury, warunków atmosferycznych. Jest też odporny na zakłócenia elektromagnetyczne. Łącze jest stabilne i stałe, nie musisz się obawiać nagłych problemów.

Sieć światłowodowa ma także ogromne znaczenie ze względu na to, że pozwala swoim użytkownikom na dostęp do niewiarygodnej ilości danych w błyskawicznym czasie. Przeskok jest zdumiewający dla dotychczasowych użytkowników zwykłych modemów. Takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne w biurach, gdzie stały dostęp do internetu stanowi podstawę biznesu, ale przydaje się także w domach. Zaskoczy cię prędkość i jakość działania.

Obecnie technologię tę wykorzystuje się w gospodarstwach domowych nie tylko do korzystania z internetu. Ta sama technologia pozwala na przekaz telewizji czy telefonii stacjonarnej, zapewniając wysoką jakość użytkowania.

Instalacja sieci światłowodowej

Kolejną ogromną zaletą takiego rozwiązania jest po prostu bezproblemowa instalacja. Wykwalifikowani monterzy są w stanie podciągnąć światłowód do twojego domu/mieszkania zaledwie w ciągu trzech godzin. A co więcej, jest to zupełnie bezinwazyjne!

To z pewnością ucieszy każdego – założenie światłowodu nie wymaga żadnego remontu. Nie będzie rozkuwania ścian, przekopywania ogrodu ani robienia żadnego bałaganu. Wszystko odbywa się szybko i czysto. Do korzystania z sieci światłowodowej potrzebujesz tylko specjalnego modemu

Dodaj komentarz