narożnik

Narożniki tapicerowane to bardzo modny mebel do salonu, który skrada serca użytkowników już od pierwszego siedzenia. Dlaczego są tak chętnie wybierane? Jednym z powodów na pewno jest bogactwo materiałów, z których się je wykonuje. Zobacz, z jakimi rodzajami obić możesz spotkać się najczęściej w sklepach meblowych.

Skóra

Do wyboru są dwa rodzaje skór: naturalna i sztuczna (tzw. eko-skóra). Te pierwsze odznaczają się ponadprzeciętną wytrzymałością – aby cieszyć się nią na lata, należy o ten rodzaj tapicerki specjalnie dbać za pomocą przeznaczonych do tego środków. Ponadto skóra naturalna jest bardzo kosztownym rozwiązaniem. Dlatego znakomitą alternatywą okaże się eko-skóra, która także jest materiałem solidnym, ale nie aż tak drogim.

Szenil

Szenil to materiał często mylony ze sztruksem lub welurem. Cechuje się sporą wytrzymałością, którą zawdzięcza przede wszystkim grubym włóknom w swojej strukturze. Jego kolejną zaletą jest to, że się nie mechaci i w bardzo łatwy sposób można go czyścić bez użycia specjalistycznych środków. Wystarczy tylko odkurzacz i szczotka do czesania. Szenil nie jest polecany w przypadku narożników w domach, w których mieszkają małe dzieci; jeśli chodzi o plamy, trzeba je usuwać natychmiast, ponieważ potem mogą być trudne w usunięciu.

Welur

Welur jest podobny do zamszu lub szenilu. Materiał ten odznacza się miękkością, która nadaje wrażenie elegancji i luksusu. Ponadto welur występuje w wielu kolorach i wzorach. Jednak trzeba pamiętać o tym, że jest dość kosztowny, a ponadto – łatwy w ubrudzeniu. Dlatego podobnie jak w przypadku szenilu, lepiej nie wybierać tego materiału do narożników w domach z małymi dziećmi.

Mikrofaza

Mikrofaza to materiał syntetyczny o zabawnej nazwie, który wywoła uśmiech na twarzy z jeszcze jednego powodu – jest świetną opcją dla alergików, ponieważ samodzielnie „oddycha” i nie wymaga specjalnego czyszczenia pyłów czy kurzu. Charakteryzuje się lekkością i jest miły w dotyku. Mikrofaza występuje w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego łatwo dopasować ją do wnętrza.

Alcantara

Alcantara to bardzo szlachetny, luksusowy materiał, który praktycznie nie ma wad, dlatego tak często produkuje się z niego narożniki tapicerowane. Jest znakomity jakościowo, więc zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ponadto jest miły w dotyku i przyjemny. Cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością i odpornością na zabrudzenia. Jakby tego było mało, jest prosty w pielęgnacji – do tego celu przyda się jedynie odkurzacz.

Dodaj komentarz