kobieta w okularach

Postęp technologiczny XXI-ego wieku zmusza wielu z nas do spędzania większości czasu przed ekranem komputera. Sprawia to, że coraz więcej osób potrzebuje wizyty u okulisty, a kończy się to zakupem okularów. Jednak, jeśli są to nasze pierwsze okulary, często nie wiemy, na co zwrócić uwagę. Największym błędem, jaki można popełnić jest kierowanie się wyznacznikiem wyłącznie wizualnym. Dlaczego więc warto mieć nowe, dopasowane do naszej wady wzroku okulary? Oto kilka powodów.

Zdrowie

Pierwszym i chyba najważniejszym dla każdego z nas czynnikiem jest oczywiście zdrowie. Kupujemy okulary nie tylko po to, aby widzieć, ale przede wszystkim po to, aby uchronić nasz wzrok przed całkowitą degradacją. Specjaliści to wiedzą, i właśnie dlatego najpierw udajemy się do okulisty, a później z receptą do optyka. Należy pamiętać, że źle dobrane okulary powodują skutek odwrotny do zamierzonego. I zamiast sobie pomóc, tylko pogarszamy sprawę.

Wygoda

Drugim powodem jest rzecz jasna nasz komfort. Nikt przecież nie chciałby kupić okularów, za na przykład prawie 1000 zł, i odkryć po niedługim okresie użytkowania, że zauszniki uciskają, a tak w ogóle to to jeszcze spada z nosa. Żeby uniknąć takiej sytuacji warto poprosić, aby optyk pomógł nam dobrać odpowiednią szerokość oprawek; mostek, który będzie idealnie dopasowany do naszego kształtu nosa (szczególnie w przypadku plastikowych oprawek, w których nie da się później tego skorygować); ich wielkość – oprawki powinny znajdować się między linią brwi a górną powieką. Naturalnie wiele z tych parametrów musimy sami ocenić, ale w salonie optycznym uzyskamy wszelkie podpowiedzi, które mogą pomóc dobrać te najwłaściwsze okulary. Jeśli więc okulary będą nie wygodne, to choćby kosztowały i milion złotych, będą się kojarzyły jednie z torturami, jakie trzeba znieść, by móc normalnie funkcjonawać, a przecież nie o to nam chodzi.

Piękno

Ostatni, ale również istotny aspekt, to wspomniany wygląd. Jak już ustaliliśmy nie może to być najważniejsze kryterium, ale również nie może zostać pominięte. Nie ma przecież nic złego w tym, że chcemy dobrze wyglądać. W końcu będzie to stały element naszego wyglądu. Każdy chce czuć się dobrze we własnej skórze. Z kolei drugą stroną medalu jest komunikacja niewerbalna. Ładne, dobrze dobrane okulary są atutem. Nie tylko dlatego, że dodają w oczach innych ludzi inteligencji, ale także dodaj uroku osobistego.

Zdrowie, wygoda, uroda. Oto dlaczego dobrze mieć nowe okulary, dopasowane do wady. Warto zastanowić się nad praktycznością naszego wyboru i cieszyć się nowym spojrzeniem na świat.

Dodaj komentarz