nadgarstek

Medycyna wciąż się rozwija ponieważ tylko jest w stanie sprostać wymaganiom i pomóc potrzebującym. Takim przykładem może być korzystanie z nowych technologii, ale nie tylko.

Dynamiczny rozwój nauki – Medycyna

Naukowcy wciąż pracują nad lekami, które pomagają w walce z różnego chorobami oraz ich mutacjami. Dzięki nowym technologiom medycyna wypływa na „wody” o których wcześniej nawet nie myślała – takim przykładem może m.in. druk 3D, który w niedalekiej przyszłości pozwoli na obniżenie kosztów protez, dzięki czemu zdecydowanie większa liczba pacjentów będzie mogła sobie na nią pozwolić. Ponadto dzięki wirtualnej rzeczywistości studenci medycyny są w stanie „trenować” zabiegi i operacje, co pozwoli im lepiej przygotować się do zabiegu. Dzięki nowoczesnym sprzętom lekarze są w stanie przeprowadzić operacje, które kilka lat wcześniej były niemożliwe – przykładem takiego przełomu może być przeszczep twarzy, którego dokonali lekarze z Gliwice kilka lat temu.

Dostępność zdecydowanie zwiększa szanse

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zwiększa się także dostępność do specjalistycznego sprzęt, ale również jakość przeprowadzanych badań – takim przykładem może być tomografia komputerowa, która pozwala na coraz dokładniejsze diagnozy. Kolejnym przykładem może być rezonans magnetyczny, który niejednokrotnie może uratować życie pacjenta – wykrywają np. nowotwór w wczesnej fazie jego rozwoju. Ale również „pomniejszenie” oraz zwiększenie mobilności niektórych urządzeń medycznych niejednokrotnie pomogła w ratowaniu życia poszkodowanego. Producenci wciąż tworzą specjalistyczny sprzęt, który pozwala na szybką ingerencję już na stacji metra (urządzenia AED) oraz w karetce pogotowia (dzięki czemu ratownicy medycznie, ale również obecny lekarz mogą na miejscu dokonać szybkiej diagnozy i podjąć próbę ratowania życia. Takim przykładem jest przenośny ultrasonograf Philips Lumify, który pozwala na badanie przy użyciu smartfona lub tabletu. Sporo informacji, ale również możliwości możesz znaleźć na stronie, który stworzył m.in. pierwszy mobilny ultrasonograf https://www.philips.pl/healthcare/sites/lumify

Rozwiązań pojawia się coraz więcej, dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na coraz lepszą jakość usług, ale również na skrócenie czasu oczekiwania na badanie lub diagnozę.

Dodaj komentarz