drukarka

Wielu przedsiębiorców prowadząc własny biznes, zastanawia się, gdzie najlepiej szukać oszczędności? Okazuje się, że mogą je znaleźć… w swojej drukarce. Istnieje kilka popularnych sposobów pozwalających na zmniejszenie kosztów eksploatowania tego urządzenia.

Na miarę potrzeb

W zależności od wielkości firmy, drukarka będzie użytkowana w różnym stopniu. Przed zakupem sprzętu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie — do czego właściwie go potrzebuję? Zupełnie inne potrzeby będzie miała osoba, prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, a inne biznesmen zarządzający średnim przedsiębiorstwem. Kiedy już dokładnie sprecyzujesz oczekiwania, łatwiej będzie wybrać Ci idealne urządzenie. Nie bój się zapytać o poradę eksperta. Niezależnie od tego, czy wybierzesz sklep internetowy, czy stacjonarny możesz skonsultować się z jego pracownikami i poprosić o podpowiedź dotyczącą zakupu.

Co wybrać?

Na rynku znajdziemy ogrom modeli drukarek. Większość z pewnością sięgnie po te najtańsze. Początkowo może się to wydawać dobrym rozwiązaniem, pamiętajmy, jednak że w niedalekiej przyszłości będziemy musieli się wyposażyć także w materiały eksploatacyjne takie jak tusze i tonery. W zależności od rodzaju sprzętu ceny akcesoriów mogą być naprawdę wysokie. W ogólnym rozrachunku prawdopodobnie okaże się, że tania drukarka nie ma nic wspólnego z oszczędnością. Dobrym rozwiązaniem w przypadku tonerów czy tuszów są zamienniki. Niekiedy pozwalają one zmniejszyć koszty eksploatacyjne o kilkanaście procent.

Oszczędne drukowanie

Nowoczesny sprzęt bez wątpienia otwiera przed nami wiele możliwości. Aby zaoszczędzić podczas pracy z drukarką, wybierzmy odpowiedni tryb jej pracy. Na większości sprzętów znajdziemy wydruk: ekonomiczny, roboczy lub szybki. Dla codziennych dokumentów, faktur czy zaświadczeń taka jakość druku będzie jak najbardziej odpowiednia. Świetnym rozwiązaniem jest drukowanie w odcieniach szarości. Sprawdźmy też, czy sterowniki drukarki pozwalają na włączenie trybu ECO.

Serwisowanie

Kontrole stanu jakości sprzętu, czy uaktualnienia oprogramowania nie są twoją bajką? Możesz skorzystać z usług wynajmu drukarki. Jednym z miejsc, gdzie znajdziemy taką możliwość, jest sklep ale.pl. Wynajem urządzeń odbywa się na zasadzie abonamentu. W ramach płatności pracownicy sklepu nie tylko będą regularnie serwisować sprzęt, ale zadbają także o dostawę tonera i papieru. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, chcących skupić się na swoim biznesie i niemających czasu na okresowe kontrole urządzeń w firmie.

Niezależnie od tego, jaki biznes prowadzisz, wiesz już jak obniżyć koszty druku w swoim przedsiębiorstwie. Pamiętaj o wyborze sprzętu odpowiedniej jakości i dostosowaniu go do potrzeb pracowników.

Dodaj komentarz