cukier

Jedzenie to dla wielu osób jedna z przyjemniejszych czynności, dla innych to z kolei nieprzyjemna konieczność. Jedzenie możemy darzyć miłością, sympatią lub nienawiścią, ale to tak naprawdę zależy od nas samych, naszego podejścia do diety i odżywiania się. Od lat największym problemem, z jakim zmaga się społeczeństwo jest uzależnienie od cukru. Spożywamy go zdecydowanie za dużo, krzywdząc siebie i swój organizm. Czy wiesz, że przeciętny Brytyjczyk zjada tygodniowo aż 238 łyżeczek cukru? A gdyby tak go odstawić?

Z cukrem kilogramy w górę, bez cukru…

…kilogramy w dół! Nie od dziś wiadomo, że nadmiar białego kryształu nie sprzyja szczupłej sylwetce. Niektórzy biegają, jeżdżą na rowerze, chodzą na siłownie, a ich waga stoi w miejscu, a mięśni nie widać. Być może oszukujesz sam siebie i po treningu nagradzasz się czekoladowym batonikiem. Możesz go zamienić na jedną ze zdrowych słodkości dostępnych na biowitalni.pl, a dostrzeżesz różnice. Jak wykazały badania, odstawiając cukier, zmniejszamy ilość dziennie spożytych kalorii o 200 kcal.

Abstynencja na dobry sen

Im więcej cukru spożywamy, tym jest on w naszym organizmie bardziej podwyższony, tak już jest. Taki stan sprzyja zmęczeniu, braku energii i senności. Najchętniej od razu po przebudzeniu, a potem jeszcze po obiedzie położylibyśmy się na krótką drzemkę. Rezygnując z cukru, rezygnujemy ze zmęczenia, wybieramy energię i uśmiech.

Piękna cera bez trądziku

Cukier skutecznie wywołuje powstawanie ognisk zapalnych w skórze, te z kolei to źródło zmian trądzikowych, które szpecą głównie twarz, ale też inne części ciała nastolatka i osoby dorosłej. W Ameryce przeprowadzono zaskakujące badania, które wykazały, że spożywając jedną puszkę słodzonego napoju dzienne, poziom stanów zapalnych wzrasta o prawie 90%!

Dla dobra serca

Przetworzony cukier sprzyja podwyższaniu się poziomu insuliny, co jest przyczyną uaktywniania się układu współczulnego i podwyższenia ciśnienia krwi. Zły cholesterol w ciągu tylko jednego tygodnia przy spożywaniu dużej ilości cukru może wzrosnąć nawet o 10%! Cukier to nie nasz sprzymierzeńca.

Dodaj komentarz