lampy

Wiele osób, odwiedzając sklepy z oświetleniem, ma problem z wyborem odpowiedniej lampy. Szeroka gama kinkietów, lamp wiszących, stojących i plafonów początkowo dezorientuje konsumenta i sprawia, że podjęcie decyzji staje się bardzo trudne. Ostatecznie część z nich postanawia pozostać przy klasycznych rozwiązaniach, pozostali decydują się na lampy w nowoczesnych odsłonach. Niezależnie od wyboru, dzięki różnorodności asortymentu dostarczanego na rynek przez producentów, każdy z nich może odnaleźć model świetnie wpisujący się w jego potrzeby.

Współczesne wzornictwo w branży oświetleniowej jest znacznie bardziej zróżnicowane niż jeszcze dwadzieścia lat temu. Na rynek oprócz klasycznych żyrandoli, lamp stojących i kinkietów weszły lampy nowoczesne. Niektóre z nich wyróżniają się niespotykaną dotąd prostotą i minimalizmem, inne niezwykle oryginalnymi, niejednokrotnie nieregularnymi kształtami. Choć polskich konsumentów te nowości mogły początkowo dziwić i zaskakiwać, dziś przekonuje się do nich coraz więcej osób. Zarówno proste, minimalistyczne w formach oprawy oświetleniowe, jak i te wyróżniające się abstrakcyjnymi kształtami zyskują popularność i coraz częściej pojawiają się w polskich domach.

Oryginalna lampa z Polski?

Choć moda na lampy charakteryzujące się nowoczesnym designem to nurt zachodni, dość szybko przyjęła się również w naszym kraju. Czy jednak to, że są to trendy zachodnie, które dodatkowo nawiązują do skandynawskiego wzornictwa, charakteryzującego się z jednej strony minimalizmem, z drugiej wzornictwem wykorzystującym figury geometryczne, oznacza, że nowoczesne lampy kupimy tylko od zachodnich producentów?

Na szczęście okazuje się, że polscy wytwórcy nie zostali w tyle i doskonale dotrzymują kroku zachodnim konkurentom. Jeśli szukasz inspiracji, jak oświetlić nowocześnie urządzone mieszkanie, możesz zerknąć na stronę znanego, polskiego producenta nowoczesne oświetlenie Azzardo. Znajdziesz tam zarówno typowo klasyczne rozwiązania; nawiązujące do klasyki formy, w których powiew świeżości widać dzięki wprowadzeniu nowych, wykorzystywanych współcześnie materiałów; jak i zdecydowanie nowoczesne lampy, wyróżniające się niebanalnym stylem i oryginalnym designem.

Lampy do każdego wnętrza

Dzięki szerokiemu asortymentowi branży oświetleniowej odpowiadające swoim gustom oprawy odnajdują w nim zwolennicy różnych stylów wnętrzarskich. Znajdą się wśród niego zarówno charakteryzujące się regularnymi kształtami żyrandole, jak i takie, które wyróżniają się asymetrią; przyciągające wzrok, zdobione kryształkami lampy wiszące oraz skromne, schowane przed wzrokiem użytkowników lampy wpustowe. Pomiędzy nimi odnaleźć można jeszcze szeroką gamę produktów pośrednich, co pozwala na idealne dopasowanie lampy do każdego wnętrza, niezależnie od panującego w nim stylu. Osoby zainteresowane wymianą opraw oświetleniowych w swoich domach mogą szukać inspiracji w katalogach magazynów wnętrzarskich albo na stronach producentów.

Dodaj komentarz