meble

Każde pomieszczenie w naszym domu spełnia inne funkcje, a poza funkcjonalnością zależy nam także na tym, by było ono po prostu piękne. Nie inaczej jest w przypadku kuchni, ponieważ w ładnie urządzonej kuchni gotuje się znacznie przyjemniej, a to może mieć bezpośredni wpływ na jakość przygotowanych potraw. Jak urządzić kuchnię by wyglądała pięknie? Jest wiele sposobów i zazwyczaj decydujemy się na drobne przemeblowanie, malowanie ścian i dobór dekoracji, jednak efekt wizualny kuchennego wnętrza możemy poprawić używając sprzętu kuchennego, takiego jak garnki, noże, patelnie czy różnego rodzaju pojemniki do przechowywania przypraw. Od czego zacząć dekorację kuchni?

Wzory i detale

Każda kuchnia wyposażona jest w zestaw szafek, w których przechowywane są garnki i wiele innych sprzętów kuchennych. Niektórych takich sprzętów nie warto za wszelką cenę trzymać w zamknięciu i wyciągać je tylko wtedy, kiedy rozpoczynamy gotowanie, ponieważ pozostawione na widoku, mogą stanowić bardzo wyraźny punkt wystroju. Oznacza to, że kupując sprzętu kuchenny, możemy jednocześnie wejść w posiadanie zarówno użytecznych naczyń i elementów dekoracyjnych. Bardzo dobrym przykładem są garnki, które dziś znajdziemy w wielu różnych wzorach, które możemy do siebie dopasować. Dawniej bardzo popularne były garnki emaliowane, a dziś można zaobserwować powracający na nie trend. Emalia jest specjalną powłoką powstałą ze sproszkowanego szkła i jest ona doceniana między innymi za to, że jest neutralna dla zdrowia i smaku, a dodatkowo zabezpiecza stal. Emalia pokrywa garnki również z zewnątrz, co pozwala na stworzenie na garnkach różnorodnych wzorów. Jeżeli ktoś  gustuje w motywach kwiatowych, wówczas nie będzie problemu z dobraniem garnków w taki sposób, aby tworzyły kwiatowy zestaw. Układając kilka takich garnków na blacie kuchennym, z pewnością dodamy wnętrzu sporo ciepła. Emaliowane garnki bardzo dobrze komponują się z drewnianymi elementami w kuchni. Jeżeli stawiamy na nowoczesność, lepszym wyborem będą garnki ze stali nierdzewnej, które są pełne elegancji i pięknie błyszczą się przy odpowiednim oświetleniu. Poza garnkami bardzo spory atut dekoracyjny mają również noże, które dostępne są w komplecie ze stojakiem i same w sobie wyglądają pięknie, lecz jeśli chcemy wyeksponować je jeszcze bardziej, możemy powiesić je pod górnymi szafkami na specjalnych haczykach, oczywiście jeśli noże posiadają na nie odpowiedni otwór. Podobny sposób eksponowania sprzętu kuchennego możemy użyć w przypadku patelni, szczególnie jeśli patelnie te są pokryte efektowną powłoką, na przykład białą ceramiką. Ważne są również detale dekoracyjne, czyli niewielkie przedmioty, które dodają uroku i wzbogacają głębie. Przykładem mogą być drewniane młynki na przyprawy lub zdobione pojemniki do przechowywania kawy lub różnego rodzaju przypraw.

Siła tkwi w prostocie

Chcąc udekorować swoją kuchnię możemy postarać się za bardzo, co skończy się tym, że większa jej cześć będzie pełna zlewających się ze sobą dekoracji. Jeżeli w tym celu użyjemy sprzętu kuchennego, nie będzie mowy o zajętej zbyt dużej przestrzeni, ponieważ każdy taki element dekoracyjny jest w pełni praktyczny i jeśli tylko chcemy, możemy je pochować do szafek lub poukładać w inny sposób, co daje nam bardzo duże możliwości w kwestii dekorowania kuchni. Warto stawiać czasem na proste rozwiązania i odrobinę kreatywności, ponieważ w ten sposób bardzo łatwo i tanio możemy udekorować kuchnię według własnych wymagań.

Dodaj komentarz