bielizna

Jeszcze do niedawna kobiety kupując biustonosz nie zastanawiały się zbytnio nad jego rozmiarem. Świadomość kobiet w kwestii dopasowania stanika wzrasta i całe szczęście, gdyż źle dobrany stanik może wyrządzić wiele krzywdy. Poznaj porady w zakresie doboru rozmiaru stanika i przekonaj się, jakie są konsekwencje noszenia nieodpowiedniego rozmiaru.

Poradnik doboru biustonosza

Podstawowym zadaniem biustonosza jest właściwe podtrzymywanie piersi. Żeby ta funkcja była dopełniona ważny jest, aby kupować stanik w dobrym rozmiarze. Na szczęście producenci starają się, aby poszerzać gamę rozmiarów biustonoszy i dzięki temu bielizna damska obecnie jest dużo lepiej dopasowana niż jeszcze kilkanaście lat temu. Istnieje kilka zasad, które świadczą o dobrze dobranym biustonoszu. Ramiączka powinny przylegać do ciała, ale nie mogą wrzynać się w skórę. Pas w obwodzie powinien stanowić równą linię, to znaczy, że tylna część biustonosza powinna być na równi z przednią. Na początku po zakupie stanik z regulowanym zapięciem powinien być zapinany na krańcowe zapięcie, aby w miarę jego rozciągania podczas użytkowania możliwe było dostosowanie obwodu. Fiszbiny muszą tworzyć łuk tak, aby jedna z jego części skierowana była w stronę pachy. Ważne jest, aby dobrze okalały całe piersi.

Do wyliczenia rozmiaru należy zmierzyć obwód pod biustem i obwód w najszerszym miejscu biustu. Pierwszego pomiaru należy dokonać bez stanika w prostej pozycji na wydechu. Od otrzymanej wartości należy odjąć 5 i wynik zaokrąglić w dół do najbliższej wielokrotności liczby 5, na przykład 65, 70, 75, itd. Drugi pomiar należy pobrać w lekko pochylonej pozycji.

Skutki niewłaściwie dobranego biustonosza

Kobiety, które noszą źle dobrany biustonosz narażone są na różne dolegliwości. Na skórze mogą pojawić się obtarcia, zwłaszcza gdy stanik jest za ciasny lub jego elementy, na przykład fiszbiny, wbijają się mocno w skórę piersi. Za mały rozmiar biustonosza skutkować może też zaburzeniem w oddychaniu lub krążeniu. W efekcie pogarsza się samopoczucie. Za luźny biustonosz z kolei może wpływać niekorzystnie na jędrność piersi, a poza tym przyczynia się do zaburzenia proporcji sylwetki i nieatrakcyjnego jej wyglądu.

Dobrze dobrany stanik z wysokiej jakości materiałów to bielizna, za którą Twoje ciało będzie Ci wdzięczne.

Dodaj komentarz