biznes

Jak przechowywać pieniądze, firmowe dokumenty, karty kredytowe, by były bezpieczne, w jaki sposób je liczyć i sortować?

Wystarczy zainwestować w liczarki pieniędzy (bilonów i banknotów), a także w sejf.

Urządzenia biurowe, dzięki którym zadbasz o gotówkę

Sortery bilonu

Sortery bilonu liczą i sortują aż 220 monet w ciągu minuty. W urządzeniu zmieści do 500 monet. Dodatkowo możemy odliczyć określoną kwotę. Dzięki temu urządzeniu raz na zawsze zrobisz porządek w bilonie. Kolejnym narzędziem do monet jest liczarka posortowanych monet, która policzy aż 2300 monet w ciągu minuty. Zmieści się w niej aż 5000 monet.

Liczarki pieniędzy

A co z banknotami? Na rynku dostępne są też liczarki pieniędzy, które należą do mobilnych urządzeń i szybko pozwalają przeliczyć posiadane banknoty. Dzięki nim oszczędzamy czas i mamy pewność, że się nie pomylimy. To praktyczne urządzenie pozwoli szybko rozliczać się z kontrahentami, wypłacać pensje pracownikom. Liczarki banknotów mieszczą jednorazowo aż 500 banknotów. Ponadto liczarka wykrywa podrobione banknoty, w takiej sytuacji przerywa pracę i wydaje sygnał.

Sejfy

Sejfy pozwalają bezpiecznie przechowywać biżuterię, pieniądze, dokumenty, karty kredytowe. Ich zaletą jest to, że są ognioodporne, oznacza to, że podczas wybuchu pożaru, znajdujące się tam przedmioty i dokumenty są bezpieczne przez 60 minut. Na rynku można nabyć różne sejfy. Sejfy ścienne należy planować jeszcze w trakcie budowania pomieszczenia, np. domu lub wymagają sporego remontu, ponieważ są wmurowywane w ścianę. Sejfy antywłamaniowe zamykane są na szyfry elektroniczne lub mechaniczne oraz na zamki z kluczem. Sejfy mają różne wymiary i pojemność w zależności od przeznaczenia.

Sejfy to nie tylko rozwiązanie w firmie, ale także w domu. Stają się też standardem w ekskluzywnych hotelach, gdzie możemy bezpiecznie przechowywać zegarek, pamiątki w postaci biżuterii, które często mają wartość sentymentalną, ważne umowy, etc.

Choć we współczesnym świecie większość transakcji możemy dokonywać bezgotówkowo-za pomocą kart płatniczych, są biznesy, w których wciąż operuje się gotówką. Urządzenia do jej szybkiego i bezbłędnego przeliczania pozwolą usprawnić codzienną pracę, a sejfy pozwolą zadbać o to, co w firmie najważniejsze.

Dodaj komentarz