komputer

Świat wciąż się zmienia, klienci chcą coraz nowszych rozwiązań, które zapewniają im przede wszystkim szybkie i przyjemne korzystanie. Takim przykładem jest terminal płatniczy w punktach handlowo-usługowych. Czy masz już to rozwiązanie u siebie?

Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce (Polska Bezgotówkowa)

Prawdziwym przełomem w płatnościach bezgotówkowych w Polsce był rok 2015. To właśnie wtedy rozpoczął się znaczący wzrost obrotu bezgotówkowego. Od tego momentu trwa rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce. Według najnowszych badań Polacy coraz częściej jako preferowaną metodę płatności wybierają płatności bezgotówkowe (według eservice badanie prawie 60% respondentów). Czym argumentują swój wybór? Przede wszystkim liczy się dla nich szybkość, prostota oraz innowacyjność. Jedną z przeszkód, która blokuje rozwój rewolucji w płatnościach jest brak terminali płatniczych w punktach handlowo-usługowych (szczególnie w mniejszych miejscowościach). Aby usprawnić rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce oraz dostarczyć rozwiązania większej liczbie przedsiębiorców – powstał Program Polska Bezgotówkowa.

Program Polska Bezgotówkowa –czyli darmowe terminale płatnicze, ale nie tylko…

Na początku tego roku wystartował Program Polska Bezgotówkowa (z inicjatywy sektora publicznego, Związku Banków Polskich, agentów rozliczeniowych, wydawców kart powstała Fundacja Polska Bezgotówkowa). Którego głównym celem jest promocja oraz popularyzacja płatności bezgotówkowych w Polsce. Na co możesz liczyć? Przede wszystkim na darmowe terminale płatnicze oraz pokrycie kosztów związanych ze świadczeniem usługi (umożliwienie płatności bezgotówkowych) przez 12 miesięcy. Do kogo jest kierowany? Do mikro i małych przedsiębiorców, którzy w swoich punktach handlowo-usługowych przez ostatnie 12 miesięcy nie korzystali z terminali płatniczych, ale również dla przedsiębiorców którzy dopiero rozpoczynają swój biznes. Co wyklucza przedsiębiorców z udziału w Programie Polska Bezgotówkowa? Nie możesz mieć więcej niż 5 placówek, nie możesz być franczyzobiorcą, nie możesz być operatorem automatów vendingowych oraz innych urządzeń samoobsługowych. Więcej o Programie Polska Bezgotówkowa oraz szczegółowe informacje dotyczące m.in.  wzięcia udziału oraz procesu kwalifikacji znajdziesz na stronie bezgotowki.pl https://bezgotowki.pl/oferta/.

 

Dodaj komentarz