salon

Do zawieszenia zasłon czy firan konieczne okazują się być karnisze. Do wyboru są modele ścienne i sufitowe. Największą popularnością cieszą się te pierwsze, które dostępne są w wielu odsłonach, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Przy tak bogatym i zróżnicowanym asortymencie nie ma najmniejszego problemu z dopasowaniem karnisza do aranżacji wnętrza, swoich potrzeb i preferencji.

Karnisze metalowe czy drewniane?

Karnisze dostępne są zarówno w wersji drewnianej, jak i metalowej. Zwykle dobierane są pod kątem aranżacji wnętrza. W pomieszczeniach urządzonych w stylu tradycyjnym prym wiodą karnisze drewniane. Podobnie jak we wnętrzach rustykalnych i sielskich. Te metalowe doskonale odnajdują się w nowoczesnych pomieszczeniach, w stylu modernistycznym, minimalistycznym. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, które warto poznać, zanim zdecydujemy się na konkretny model. Od długiego już czasu karnisze przestały być jedynie użytkowym elementem wyposażenia. Obecnie pełnią one funkcję dekoracyjną. Tym bardziej, że dostępne są w wielu wariantach – różnią się kolorem, wykończeniem, grubością, nawet kształtem.

Miłośnicy klasyki chętnie sięgają po karnisze drewniane, które można malować na różne kolory. Wykonane są najczęściej z buku, sosny lub brzozy. Przy wyborze drewnianego karnisza warto mieć na uwadze kolor podłogi, drzwi i mebli. Drewno wprowadza do pomieszczenia przytulności, ciepło i domową atmosferę. Karnisze wykonane z tego naturalnego surowca dokładnie odnajdują się w wysokich pomieszczeniach o dużym metrażu. Z kolei karnisze metalowe dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, mogą mieć wielorakie wzory na końcówkach, różnią się kształtem rurek. Tego typu karnisze można tak naprawdę dopasować do każdego wnętrza, niezależnie od wystroju. Do pomieszczeń w stylu klasycznych idealnym wyborem okazują się być modele w kolorze mosiądzu czy postarzanego złota. Z kolei we wnętrzach urządzanych zgodnie z dachem nowoczesności dobrym wyborem będą karnisze srebrne matowe czy takie wykonane ze stali nierdzewnej. Zaletą metalowych karniszy jest możliwość powieszenia na nich zasłon z ciężkiego materiału.

Artykuł powstał we współpracy z https://rolmajster.pl/sklep/karnisze

Dodaj komentarz