dom

Beton architektoniczny, inaczej zwany ozdobnym albo dekoracyjnym, to znakomite rozwiązanie stosowane w nowoczesnych wnętrzach. Do wyboru jest kilka rodzajów, które zapewniają inny, ciekawy efekt finalny. Jakich? Dowiesz się z tego artykułu.

Beton gładki

Na pierwszy rzut oka może wydawać się po prostu szarym, zwykłym kawałkiem materiału budowlanego, jednak gdy się mu przyjrzysz, zobaczysz delikatny wzorek dający niesamowity efekt wizualny. Dzięki subtelności struktury możesz ten rodzaj betonu łączyć praktycznie dowolnie, bez ograniczeń – z innymi dekoracjami lub bez, z nowoczesnymi lub klasycznymi meblami – wszystko zależy od Twojej wyobraźni. My jednak radzimy: popuść wodze fantazji!

Beton porowaty

Płyty z betonu dekoracyjnego porowatego zwykle mają na sobie otwory po szalunkach, które dodatkowo podkreślają industrialne wnętrza. Producenci mogą wpływać na cechę, jaką jest porowatość betonu, dlatego z powodzeniem dostosujesz ten aspekt do swoich oczekiwań. Beton ozdobny porowaty jest dekoracją samą w sobie, więc nie wymaga otoczenia fantazyjnych mebli i dodatków. Pasuje zarówno do salonu, jak i do kuchni czy łazienki.

Mozaika

Mozaika z betonu architektonicznego to dopiero prawdziwa ścienna dekoracja! To rozwiązanie daje duże możliwości aranżacyjne. Najlepiej połącz ze sobą płyty w różnych kolorach i wielkościach – znakomity efekt gwarantowany! Możesz stworzyć tylko mały akcent z mozaiki albo pokryć nią całą ścianę. Doskonałe rozwiązanie zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych pomieszczeń.

Pamiętaj, że płyty z betonu architektonicznego występują w różnych odcieniach, od klasycznych betonowych odcieni szarości, czerni i bieli, po czerwień, zieleń czy nawet granat. Z tego względu masz nieograniczoną swobodę aranżowania praktycznie każdego pomieszczenia – liczy się przede wszystkim Twój późniejszy komfort w pomieszczeniu z betonem ozdobnym. Jest tylko jedna wspólna zasada dla każdego rodzaju betonu: ma być estetycznie i starannie.

Dodaj komentarz