brama

Budując własny dom, powinniśmy pamiętać o wielu rzeczach. Niezaprzeczalnie ogrodzenia i bramy są jedną z tych elementów posiadłości, które powinny zapewniać bezpieczeństwo naszej rodziny. Decydując się na konkretny model powinniśmy zadbać o to, aby odpowiadał nam sposób działania. Ważne jest również, aby wygląd bramy odpowiadał naszym wymaganiom. W końcu taką bramę montuje się na długi czas. Powinna ona więc być wizytówka gospodarstwa, ponieważ to brama pierwsza rzuca nam się w oczy.

Bramy przesuwne

Możemy zdecydować się na bramy przesuwne. W tym przypadku zespół nośny usadowiony jest na fundamencie za pomocą śrub fundamentowych. Skrzydło bramy porusza się kilka centymetrów na ziemią. W zależności od wzoru jaki wybierzemy, wypełnienie mogą stanowić kształtowniki stalowe profilowane lub pręty. Szyna nośna powinna być przymocowana do skrzydła bramy. Bramy Wiśniowski szynę jezdną mają wykonaną z blachy ocynkowanej. Takie rozwiązanie gwarantuje sprawną, płynną i cichą pracę bramy oraz ochronę konstrukcji przez korozją przez wiele lat. Ciekawym rozwiązaniem w bramach tej marki jest umieszczenie mechanizmu w słupku bramy. Słupek chroni mechanizm przed wpływem czynników atmosferycznych oraz zapobiega przed kradzieżą samego automatu, który często w innych rodzajach umieszczany jest w osobnej skrzynce.

Bramy rozwierane

Innym rozwiązaniem proponowanym przez różne firmy są bramy rozwierane. Konstrukcją i mechanizmem przypominają one dwuskrzydłowe drzwi. Kąt rozwarcia skrzydeł wynosi zazwyczaj od 90 do 100 stopni. Tego typu bramy najczęściej otwierane i zamykane są ręcznie. Jeśli jednak preferujemy rozwiązania automatyczne, takie również znajdziemy w ofercie firm na polskim rynku. Jeśli zamierzamy zaopatrzyć się w taki rodzaj bramy, koniecznie pamiętajmy, że wrota muszą otwierać się do wnętrza posesji. Z tego względu upewnijmy się, że mamy dość miejsca. Skrzydła bramy nie mogą o nic wadzić podczas użytkowania.

Jeśli na posesji planujemy mieć, bądź mamy garaż, ważnym elementem są bramy garażowe. Na rynku możemy spotkać się z ofertami wielu rodzajów takich bram. Jednym z nich są tzw. wrota. Otwierane są na boki. Ze względu na wymagane miejsce na skrzydła drzwi, coraz rzadziej są używane. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest to, że bramy takie są łatwe w montażu i tańsze od innych, bardziej wygodnych rozwiązań. Jeśli nie mamy wiele miejsca możemy zdecydować się na bramę uchylną. Do jej otwarcia potrzebne jest miejsce przed garażem, gdyż dolna część bramy wysuwana jest na zewnątrz garażu. Nie potrzeba jednak tak wiele miejsca, jak w poprzednim modelu.

Dodaj komentarz