złom

Recykling w różnej formie stanowi jeden z najistotniejszych działań w ochronie środowiska. Właśnie dzięki skupom złomu oraz metali kolorowych można nie tylko pozyskiwać, ale również ponownie wykorzystywać odpady metalowe. Proces ten jest bardzo korzystny dla środowiska ponieważ odpady metalowe są szkodliwe dla ekosystemu.

Czym jest złom?

Potocznie złomem nazywane są wszystkie nieużyteczne rzeczy z metalu, które można przetopić, a następnie wyprodukować z nich nowe rzeczy użytkowe. Skup metali kolorowych to firma, która specjalizuje się w odkupywaniu oraz gromadzeniu wszelkich odpadów metalowych. Za oddany złom do skupu uzyskuje się gratyfikację finansową.

Mianem złomu określa się np: odpady stalowe (m.in. karoserię samochodową, pręty zbrojeniowe czy blachę), żeliwne (m.in. kaloryfery, piece, korpusy silników czy instalacje sanitarne) oraz metale kolorowe (m.in. rzeczy wykonane z aluminium, miedzi czy cynku). Metale kolorowe są skupywane są po najwyższych cenach. Do metali kolorowych zalicza się np: puszki, miedziane kable elektryczne. Skup złomu obecnie pełni bardzo ważną rolę w ochronie środowiska. W skupie nie tylko gromadzone są odpady metalowe, lecz także dokonuje się w nim klasyfikacji metali pod kątem właściwości. Jest to pierwszy etap w przygotowaniu metalu do ponownego przetopienia.

Każdy może przysłużyć się środowisku

Oddanie nieużytkowych rzeczy metalowych do skupu złomu to nie tylko forma zarobienia pieniędzy, lecz także działanie ekologiczne. Nieposegregowany złom zalegający na dzikich wysypiskach lub porzucony w nieodpowiednich miejscach jest szkodliwy nie tylko dla ekosystemu, lecz także dla ludzi.

Obecnie jest bardzo dużo różnych produktów wykonanych z metalu, z których korzysta się na co dzień. Jednak bardzo ważna powinna być świadomość o szkodliwości dla środowiska odpadów metalowych. Dlatego też tak ważna jest segregacja artykułów metalowych oraz oddawanie ich do skupu złomu.

Każdy człowiek może przysłużyć się do ochrony środowiska. Wystarczy tylko posegregować nieużyteczne rzeczy z metalu i oddać je do skupu złomu czy metali kolorowych.

Dodaj komentarz