pytanie

Soczewki miesięczne i jednodniowe wykonane są z takich samych delikatnych silikonowo-hydrożelowych materiałów, różnią się jedynie trybem noszenia. Szkła kontaktowe jednodniowe służą do jednorazowego użytku. Soczewki miesięczne wymagają odpowiedniej pielęgnacji i przechowywania w specjalnym pojemniku.

Soczewki kontaktowe jednodniowe

Szkła kontaktowe Ultraflex jednodniowe są jednorazowe. Zdejmuje się je przed snem, a rano zakłada na oczy parę z nowego opakowania. Jest to najbardziej higieniczny sposób wymiany soczewek, który zmniejsza ryzyko dostania się do oka zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Codzienna wymiana niweluje także efekt starzenia się soczewki. Noszenie szkieł kontaktowych daje niezmienny komfort, niezależnie od tego, jak długo nosi się je na oczach w ciągu dnia. Soczewki jednodniowe to dobre rozwiązanie dla osób, które mają wrażliwe oczy, skłonności do alergii i suchości oka, a także nie chcą zajmować się ich codzienną pielęgnacją, jak w przypadku szkieł kontaktowych miesięcznych. Soczewki jednodniowe można kupić w opakowaniach po 30 sztuk. Cena jednej pary to koszt około 4-6 złotych.

Soczewki kontaktowe miesięczne

Soczewki miesięczne to jedna para szkieł kontaktowych, którą nosi się przez 30 dni. Wymagają one specjalnej pielęgnacji. Po zdjęciu soczewek z oczu, należy je dokładnie oczyścić specjalnym płynem wielofunkcyjnym i odłożyć do pudełka. Płyn do soczewek można kupić w salonie okulistycznym. Nieprawidłowa pielęgnacja i czyszczenie szkieł kontaktowych może uszkodzić delikatny materiał z jakiego wykonana jest soczewka, a także doprowadzić do podrażnień oczu. Szkła kontaktowe miesięczne są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą całkowicie zrezygnować z noszenia okularów. Z soczewek do wielokrotnego użytku zadowolone będą osoby, które prowadzą aktywny tryb życia oraz cenią sobie komfort i wygodę. Szkła kontaktowe miesięczne są tańsze od jednodniowych. Jeden dzień noszenia soczewek miesięcznych w przybliżeniu kosztuje od 1 do 2 złotych. Do kosztów należy doliczyć także płyn o wartości około 15-20 złotych oraz pojemnik kosztujący około 5-15 złotych.

Pielęgnacja soczewek miesięcznych

Prawidłowa pielęgnacja soczewek jest niezbędna do zachowania zdrowych oczu. Każdego dnia po zdjęciu soczewek należy je opłukać w płynie i umieścić w pudełku. Pojemnik także wymaga codziennego czyszczenia, ponieważ mogą się w nim gromadzić zanieczyszczenia. Wystarczy opłukać go płynem do soczewek i pozostawić do samoistnego wyschnięcia. Pojemnik należy również regularnie wymieniać na nowy, przynajmniej raz na miesiąc.

Dodaj komentarz