spedycja

Spedytor jest częścią branży TSL – Transport, Spedycja, Logistyka. Transport to transport osób lub ładunków; Spedycja to organizacja bezpiecznego i efektywnego transportu, a logistyka obejmuje planowanie i zarządzanie łańcuchami dostaw. Firmy spedycyjne mogą oferować szeroki zakres usług TSL i posiadać swoją flotę, agencję celną itp. Spedytor może jednak organizować i zlecać określone zadania innym firmom.
Jeśli działasz na jednym obszarze celnym, na przykład we Wspólnocie Europejskiej, transport towarów jest stosunkowo łatwy i możesz go zorganizować samodzielnie. Niemniej jednak zatrudnienie spedytora może sprawić, że cały proces będzie znacznie łatwiejszy w zarządzaniu. Niektóre firmy nie świadczą usług handlu międzynarodowego i specjalizują się w usługach w danym kraju lub na jednym obszarze celnym. W większości te firmy spedycyjne oferują tylko transport drogowy towarów. Import towarów spoza UE jest nieco bardziej skomplikowanym procesem. Zwykle istnieje potrzeba przemieszczania ładunków dwoma lub więcej rodzajami transportu (tzw. transport multimodalny). Odprawa celna jest również bardziej złożona; Dlatego lepiej jest skorzystać z usług spedytora. W niektórych sytuacjach, np. podczas frachtu morskiego lub gdy importer nie może odprawić towaru w kraju eksportu, zatrudnienie spedytora jest nawet konieczne.

Spedytor międzynarodowy – czym się zajmuje?

Jeśli potrzebujesz transportu międzynarodowego dla swoich towarów, chcesz mieć pewność, że dotrą one do miejsca przeznaczenia w idealnym stanie. Dotyczy to więcej, niż mogłoby się wydawać. Spedytor, jako dostawca usług logistycznych, jest ekspertem, który może się tym zająć w imieniu swojego klienta. Rozwiązuje problemy logistyczne i zna mało znany rynek transportowy. Poszukując najlepszych możliwych rozwiązań logistycznych dla transportu towarów, wiele czynników odgrywa rolę. Sposób transportu, prędkość, rodzaj towarów, miejsce wyjazdu, miejsce przeznaczenia, przepisy handlowe i celne, koszty itp. może również określać, czy produkt może konkurować z innymi produktami na rynku światowym. Spedytor od lat z powodzeniem działa na międzynarodowym rynku logistycznym, niczym pająk w sieci. Zawierał umowy przewozowe z przewoźnikami dla swojego klienta/załadowcy, który chce przewieźć swoje towary. Pod tym względem jest partią niezależną. Siłą spedytora jest jego wiedza i doświadczenie na złożonym rynku transportowym.

Spedytor i jego rola

Najważniejsze kwestie odnoszące się do artykułu:
– Zatrudnienie spedytora może sprawić, że cały proces będzie znacznie łatwiejszy w zarządzaniu. Niektóre firmy nie świadczą usług handlu międzynarodowego i specjalizują się w usługach w danym kraju lub na jednym obszarze celnym.
– Spedytor, jako dostawca usług logistycznych, jest ekspertem, który może się tym zająć w imieniu swojego klienta. Rozwiązuje problemy logistyczne i zna mało znany rynek transportowy.

Źródło: lenmargroup.pl

Dodaj komentarz