sport

Obserwujesz z zdumieniem poczynania kolegów z pracy, znajomych, rodziny? każdy z nich coś robi dla siebie? rozmowy w twoim otoczeniu coraz częściej schodzą na takie tematy jak siłownia albo fitness? Masz wyrzuty sumienia, bo nic nie robisz w tym kierunku? No tak. Jest jednak kilka skutecznych sposobów żeby to zmienić. Chciałbyś je poznać?

Najtrudniejszy pierwszy krok

Zdecydowanie tak. Wielu odstrasza już sama myśl  o tym żeby przebiegnąć kilka kilometrów, albo spędzić na siłowni godzinę. Kiepska dieta, kanapowy tryb życia i złe nawyki tylko utwierdzają człowieka w tym żeby nadal tkwić w tym bagnie. Na samym początku przygody ze sportem nie należy przesadzać. Nie wolno się forsować – raz, że może to zaszkodzić twojemu zdrowiu, a dwa że skutecznie zniechęcić. Chcesz biegać? ubierz sportowy strój. Wystarczy ten najprostszy i najtańszy (na wizyty w sklepie przyjdzie jeszcze czas) i zacznij od spacerów, przeplatanych krótkimi przebieżkami. Ważna jest systematyka.

Kreowanie nawyku

Dokładnie. Systematyka. Uwierz, że jeżeli będziesz to robił regularnie. Powiedzmy na początku chociaż dwa razy w tygodniu. To po jakimś czasie stanie się to twój nawyk, który sprawi, że będzie łatwiej. Prosta i nawet naukowo udowodniona prawda. Jeśli dotąd kojarzyłeś bieganie z nudą i monotonią to jest na to sposób. Muzyka. Masz na pewno ulubioną? załóż mp3, włącz dźwięk. Zacznij biec i obserwuj co się z tobą dzieje. Nieprawdaż, że cudowne?

Wizyta w sklepie

Jeśli już uda ci się pokonać pół godziny ciągłego biegu to warto udać się do specjalistycznego sklepu. Tam podpowiedzą ci jaki sprzęt wybrać. Wszystko w trosce o twoje zdrowie. W międzyczasie zauważ jak się odżywiasz. Ciężko co? nie trzeba wcale od razu robić rewolucji. Na początek wyrzuć wszelkie fast foody, niezdrowe przekąski i napoje gazowane. Dołóż warzywa, owoce i kilka szklanek czystej wody. Zobaczysz po kilku tygodniach efekty.

Nadal nuda?

No dobrze. Siłownia, fitness – to nie dla Ciebie? no to może sztuki walki? wystarczy przejrzeć ofertę klubów z twojej okolicy w internecie. Pójść na pierwsze zajęcia i zobaczyć co najbardziej cie interesuje, co odpowiada. Naprawdę jest z czego wybierać. boks, kickboxing, karate, muay tay, judo, taekwondo, bjj – i wiele wiele innych stylów czeka na Ciebie. Oczywiście na samym początku nie musi być aż tak łatwo. To już zajęcia nie indywidualne albo z instruktorem, ale najczęściej w grupie.

Dodaj komentarz