telefon

Przelewy online stają się w Polsce coraz popularniejsze. Wielu użytkowników robi przede wszystkim przelewy tradycyjne, aczkolwiek przelewy ekspresowe są jeszcze korzystniejsze. Internauci mają bowiem pewność, że środki z konta są natychmiast przekazane na konto odbiorcy w innym banku. Każda taka transakcja jest również bardzo bezpieczna.

Istota przelewów ekspresowych

Żeby wytłumaczyć w praktyce, jak działają przelewy ekspresowe, wystarczy zapoznać się z działalnością firmy bluemedia.pl w której można robić zakupy, spłacać kredyty, doładować telefon, bądź opłacać bieżące rachunki. Co jest natomiast najważniejsze, transakcje te będą zrobione od razu. Firma Blue Media wprowadziła bowiem możliwość dokonania przelewu ekspresowego. Polega to na tym, że użytkownik otrzymuje potwierdzenie na konto mailowe już chwilę po wykonanej transakcji. Same kwoty przelewów ekspresowych są odgórnie ustalone przez banki, które je oferują. Przelewy ekspresowe są bezzwłocznie zaksięgowane na specjalnym koncie operacyjnym banku, a równolegle bank przekazuje dane odbiorcy przelewu, numer rachunku wraz z kwotą przelewu do operatora usługi, jaką najczęściej na terenie Polski jest firma Blue Media. W przypadku przelewów ekspresowych przelew do odbiorcy wykonywany jest z rachunku operacyjnego banku odbiorcy albo też z rachunku operatora przelewu prosto na konto odbiorcy.  Wykonane są wobec tego w rezultacie dwa błyskawiczne przelewy wewnątrzbankowe zamiast jednego, przelewu międzybankowego. Ominięte są bankowe sesje przychodzące oraz wychodzące, co ma miejsce w przypadku przelewów tradycyjnych.

Popularność przelewów ekspresowych

Przelewy ekspresowe właśnie ze względu na szybkość wykonania są tak popularne. To szybka i prosta usługa płatnicza, podczas której użytkownik musi jedynie zaznaczyć, jakiego rodzaju operację finansową wykonuje. Później wskazuje numer rachunku i dane odbiorcy. Reszta dzieje się już automatycznie, pomiędzy bankiem a serwisem płatnościowym. Przelewy ekspresowe są doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców oraz dla osób fizycznych, które zapominają o regularnych płatnościach.

Dodaj komentarz