kobieta

Ogromny wpływ na samopoczucie kobiety mają jej strefy intymne. Wszelkie problemy występujące w tej okolicy, jak swędzenie, szczypanie czy nadwrażliwość, odciskają swe piętno na całym dniu. Kobieta jest rozdrażniona, często nie może skupić się na codziennych obowiązkach, a założenie bielizny zaczyna sprawiać wiele problemów, ponieważ każdy dotyk wzmaga nieprzyjemne dolegliwości.

Na szczęście swędzenie pochwy można załagodzić domowymi sposobami, co nie oznacza, że takie objawy można zawsze leczyć samemu. Należy pamiętać o tym, że powinny one zostać zgłoszone naszemu ginekologowi.

Domowe sposoby na dyskomfort w okolicy intymnej

Jednym z najczęściej stosowanych i polecanych sposobów na uczucie swędzenia, szczypania i inne dolegliwości intymne jest podmycie się delikatnym płynem do mycia okolic intymnych. Warto sięgnąć po dobry kosmetyk, który nie tylko nie będzie podrażniał, ale przede wszystkim będzie miał w swoim składzie substancje poprawiające samopoczucie, leczące stan zapalny i lekko nawilżające, jak np. wyciąg z rumianku czy kwas mlekowy.

Dodatkowo warto wykonać domową nasiadówkę. Do tego celu należy przygotować napar z kory dębu lub rumianku. Odpowiedni susz można dostać w każdej aptece lub w sklepie zielarskim. Należy pamiętać, że napar do nasiadówki powinien być lekko przestudzony, bo zbyt ciepły może dodatkowo podrażnić naszą chorą okolicę.

Kolejnym wartym polecenia domowym sposobem jest używanie środków dostępnych w aptekach bez recepty, jak np. kapsułki dopochwowe (www.invag.pl). Ich głównym celem jest poprawia mikroflory pochwy co bezpośrednio przyczynia się do szybkiego wyleczenia. W aptekach można kupić też delikatne żele łagodzące, które można nakładać bezpośrednio na okolice intymne. Warto je stosować nawet kilka razy dziennie, czyli zawsze wtedy, gdy odczujemy taką potrzebę.

Dodaj komentarz