komiks

Prawdziwi wielbiciele komiksów potrafią kartkować je po wielekroć całymi dniami, a ich kolekcje mogą się piętrzyć pod sufit. Niektórzy ozdabiają ściany pokojów plakatami przedstawiającymi ulubionych bohaterów historii obrazkowych. Dlaczego jednak nie pójść o krok dalej? Tapeta w komiksowym stylu to zastrzyk pozytywnej energii w każdym wnętrzu – nie tylko tym, w którym rezydują dzieci.

Oczywiście, położenie w pokoju malucha tapety przedstawiającej Kaczora Donalda i spółkę będzie jak najbardziej na miejscu. Żywe kolory i sympatyczne postaci sprawiają, że najmłodsi z radością powracają do swej sypialni z przedszkola czy podstawówki. – Również dla nastolatków komiksowe tapety są bardzo atrakcyjne, chociaż wybór pada tu raczej na superbohaterów Marvela, takich jak Avengers czy Spiderman – zdradza przedstawiciel sklepu Kraina Barw.

Nie tylko dla dzieci

Ale i starsi miłośnicy komiksów powoli „wychodzą z ukrycia”, zdobiąc wnętrza tapetą z komiksowym motywem. Coraz częściej takie rozwiązanie spotkać można chociażby w gabinetach prezesów dużych, dynamicznie rozwijających się firm. Taka tapeta stanowi nie tylko odzwierciedlenie dyrektorskiej pasji, ale też wnosi do biura powiew radości i optymizmu, stanowi inspirację i motywuje do podejmowania zdecydowanych działań.

Podobną rolę może odegrać tapeta z komiksem również w mieszkaniu czy domu. Nawiązania do nurtu popart, z którego stylistyka komiksowa czerpie pełnymi garściami, są ostatnimi czasy szalenie popularne. Nawet jeśli więc pani domu nie podziela przejawianej przez partnera fascynacji historiami obrazkowymi, oboje powinni móc znaleźć tutaj idealny kompromis. Pamiętajmy, że istnieją również komiksy czarno-białe, które potrafią być niezwykle stylowe.

Praktyczne rozwiązania

Grunt to nie przesadzić z wizualnym rozgardiaszem, o który nietrudno zwłaszcza jednak w przypadku tapet wielokolorowych. Jeśli pragniemy pokryć nimi wszystkie ściany danego pomieszczenia, postawmy na jednolite, najlepiej białe meble. Jeszcze lepszym rozwiązaniem może okazać się wyeksponowanie tapety z komiksem wyłącznie na jednej ścianie, która dzięki temu jeszcze bardziej będzie przyciągać wzrok oraz intrygować.

Pozostałe ściany nie muszą przy tym być wcale białe. Nie bójmy się zastosować na większej powierzchni soczystego błękitu lub głębokiej czerwieni – może stanowić świetne dopełnienie znajdującej się obok ściany z komiksem, a jednocześnie przez swoją jednolitość i tak redukować ryzyko ewentualnego wrażenia chaosu. Ciekawym rozwiązaniem jest też pokrycie jednej z sąsiednich ścian farbą tablicową, na której można rysować własne obrazki, być może inspirując się komiksem umieszczonym na tapecie w tym samym wnętrzu.

Dodaj komentarz