dziecko

Wybór odpowiednich tekstyliów do pokoju dziecięcego powinien opierać się nie tylko na funkcjach estetycznych, ale również praktycznych. Materiały, z jakich uszyte są nie tylko zasłony, ale również poduszki czy ochraniacze do łóżeczka powinny charakteryzować się najwyższą jakością.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wszystkie materiały wybierane do pokoju dziecięcego powinny posiadać certyfikat OKEO-TEX, który potwierdza, że są one bezpieczne dla dziecka. Nie bez znaczenia jest również rodzaj materiału – należy wybierać te, które są miłe w dotyku, nie elektryzują się, przepuszczają powietrze, wykazują cechy antyalergiczne i zapewnią dziecku komfort podczas użytkowania. Najlepsze do pokoju dziecięcego są len, bawełna, tafta oraz tkaniny bambusowe. Istotne jest, aby sprawdzić dokładnie, jak wybrane produkty są wykończone. Zamki błyskawiczne powinny być schowane pod specjalną warstwą materiału, natomiast z samego produktu nie powinny wystawać żadne niteczki ani twarde elementy, które mogłyby być niebezpieczne dla dziecka.

Rodzaj, kolor, wzór

Na drugim, choć bardzo ważnym miejscu, jest estetyka tekstyliów. Tkaniny należy dopasować nie tylko do aranżacji wnętrza, ale również wieku dziecka – przedszkolak wybierze zupełnie inny wzór lub druk na tkaninie, niż nastolatek. Gładkie, jednokolorowe tekstylia coraz częściej zastępowane są wzorzystymi materiałami, które podkreślają styl we wnętrzu, a do pokoju dziecięcego wnoszą niesamowity akcent. Oprócz wszystkich kwestii bezpieczeństwa, warto wziąć pod uwagę preferencję dziecka i wybrać taki druk na tkaninie, który będzie przedstawiał motyw odpowiedni dla jego zainteresowań – dla dziewczynki może to być ulubiona księżniczka, a dla chłopca superbohater z ulubionej bajki. Producenci oferują również wiele wzorów o charakterze uniwersalnym, które wkomponowują się w różne aranżacje pokoi dziecięcych.

Dodaj komentarz