tv

Już nie Full HD, ale Ultra HD – coraz więcej sprzedawanych telewizorów może pochwalić się czterokrotnie lepszą liczbą pikseli, a także o wiele lepszą jakością obrazu. W sprzedaży znajdziemy telewizory 4K (Ultra HD) już w cenie poniżej 2 tysięcy złotych. Czy warto zdecydować się na taki zakup obecnie, a może poczekać?

Za dobry telewizor zapłacimy kilka tysięcy złotych. Jednak nie musimy wcale wydawać na niego fortuny. W sprzedaży znajdziemy również tanie i dobre modele, które będą mogły całkowicie spełnić nasze oczekiwania. Wśród nich dostępne są także telewizory w rozdzielczości 4K, które obsługują 3840 x 2160 pikseli w przeciwieństwie do Full HD, gdzie rozdzielczość wynosi 1920 x 1080 pikseli.

Jaki telewizor wybrać?

W sklepach znajdziemy bez problemu tani i dobry telewizor 4K pozwalający nam na odtwarzanie różnych programów, filmów i seriali. Niestety, aktualnie kanałów telewizyjnych nadających w 4K jest bardzo mało – w Polsce nie ma żadnego, ponieważ wszystkie z nich obsługują tylko Full HD. Oczywiście, w takim przypadku materiały te mogą być przeskalowane i dzięki temu możemy oglądać je w lepszej jakości.

Programy oryginalnie nadawane w 4K znajdziemy przede wszystkim w internecie. Warto wskazać tutaj na serwisy streamingowe, na przykład popularny Netflix. Oferuje on szeroką gamę filmów i seriali w najwyższej jakości i w przystępnych cenach. 4K możemy też oglądać w serwisie YouTube. Musimy jednak pamiętać o tym, że oglądanie programów przez internet w tak dużej rozdzielczości wymaga także szybkiego połączenia internetowego – to minimum 25 megabitów na sekundę.

Zatem wtedy, gdy nasz obecny telewizor nie działa już prawidłowo i w najbliższym czasie może zepsuć się całkowicie, warto myśleć przyszłościowo i zakupić tani i dobry telewizor 4K. Jeśli jednak korzystamy z telewizora Full HD i nadal działa on dobrze, w takim przypadku warto poczekać z zakupem modelu 4K. W ciągu najbliższych lat do sprzedaży trafi jeszcze więcej dobrych modeli w przystępnych cenach – warto więc odłożyć zakup na jakiś czas.

Dodaj komentarz