komputer

Odwiedzając strony internetowe zwracasz w pierwszej kolejności uwagę na grafikę – to ona przyciąga wzrok i zainteresowanie. Poza szatą graficzną ważna jest również treść znajdująca się na niej. To dzięki odpowiednim tekstom jesteś w stanie wzbudzić zainteresowanie w czytelnikach, przyciągnąć ich uwagę.

Czym jest content?

Contentem w marketingu nazywana jest cała zawartość strony internetowej, pod względem treści zarówno informacyjnych jak i marketingowych. Nie zapominajmy jednak, że content to poza treścią również fotografie, filmy i wszelkiego rodzaju aplikacje. Dlatego tak ważne jest przemyślenie contentu i uwzględnienie potrzeb i oczekiwań docelowych odbiorców.

Jak zbudować wartościowy content?

Bardzo ważne jest tworzenie obszernych treści, opisów produktów czy usług. Twoja strona internetowa nie może zawierać krótkich, lakonicznych informacji. Każdy użytkownik chce poznać jak najwięcej informacji przed podjęciem decyzji. Pamiętaj więc, by opis dostarczał wszystkie istotne informacje ale też zachęcał do zakupów.

Bardzo ważne jest stworzenie właściwych kategorii. Pozwolą one Klientowi, zwłaszcza w sklepach internetowych, na łatwe, bezproblemowe odszukanie produktów, którymi są zainteresowani. Dodatkowy opis kategorii i informacja o tym jakie produkty można w niej znaleźć zadziałają z pewnością na Twoją korzyść.

Sam opis produktów, kategorii czy nawet szczegółowe informacje o Twojej firmie mogą okazać się nie wystarczające. Odbiorcy odwiedzając Twoją stronę internetową chcieliby dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej. Umieszczenie krótkich poradników, związanych oczywiście z Twoją branżą świetnie wpłynie na wizerunek Twojej firmy, ale też pozwoli zwiększyć zaufanie wśród Klientów.

Samodzielne zbudowanie profesjonalnego contentu na wysokim poziomie może okazać się trudne. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalistów, firm marketingowych takich jak adnext.pl posiadających doświadczenie i wiedzę w tym temacie. Samo założenie strony internetowej czy sklepu nie jest wystarczające – musisz poznać sposoby, które zbliżą Cię do odbiorcy.

Dodaj komentarz