twarz

Cienie do powiek, paleta, a może kredki pełniące funkcję cieni? Nasz wybór może zależeć od wielu czynników – upodobań, ceny, czy preferowanej faktury i wykończenia. Niezależnie od kosmetyku, który zakupimy – ważna jest technika.

Mokre cienie do powiek, paleta cieni w kamieniu czy kredka?

Hitem ostatnich miesięcy są mokre cienie do powiek, które pięknie połyskują i po zastygnięciu są niezwykle trwałe. Jest to zdecydowanie inna forma kosmetyku niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajone, czyli do cienia w kamieniu. Nie należy się ich jednak obawiać, ponieważ aplikacja jest banalnie prosta, co przybliżymy później. Cienie do powiek w kamieniu to najbardziej klasyczna forma tego typu kosmetyku. Osoby początkujące i dopiero szlifujące swoje makijażowe umiejętności to właśnie po nie najczęściej sięgają. Wynika to z ich ogólnej dostępności i łatwości aplikacji. Wybór odpowiedniego kosmetyku do makijażu oka powinien wynikać jednak z naszych osobistych preferencji, ponieważ nie zawsze to, co ogólnie jest postrzegane za najłatwiejsze, dla nas także takie będzie.

Czym są mokre cienie do powiek?

Można wyróżnić dwa podobne sformułowania: mokre cienie do powiek oraz cienie do powiek aplikowane na mokro. Te pierwsze, to produkty o płynnej lub półpłynnej, wręcz żelowej konsystencji. Nie należy ich mylić z drugą wymienioną kategorią. Na rynku są dostępne cienie, które można aplikować klasycznie, czyli na sucho oraz na mokro, czyli zwilżonym pędzelkiem. To wzmacnia ich kolor i trwałość.

Jak aplikować mokre cienie?

Wiele kobiet obawia się stosowania mokrych cieni ze względu na ich nietypową konsystencję. Są one jednak tak samo proste, jeśli nie prostsze w aplikacji niż cienie w kamieniu. Wystarczy nałożyć je na pędzelek i nanieść na powiekę. Jeśli nie posiadamy pod ręką pędzelka, możemy to również zrobić palcem, wklepując równomiernie produkt w powiekę. Należy pamiętać, że płynne cienie dość szybko zastygają, dlatego należy aplikować je w szybki i zdecydowany sposób. Można je nakładać zarówno na bazę do powiek, jak i bez niej. To, czy wybierzemy mokre, czy klasyczne cienie do powiek, paletę, czy cienie w kredce nie ma większego znaczenia. Ważne jest, aby nauczyć się ich aplikacji, a przede wszystkim nie obawiać się nowych rozwiązań!

Dodaj komentarz