złom

Złom kojarzy nam się przede wszystkim z czymś, czego jak najszybciej należy się pozbyć. Trzeba przyznać, że jego gromadzenie może być naprawdę bardzo kłopotliwe, szczególnie jeśli mieszkamy w bloku czy też w kamienicy.

Wówczas mamy bardzo ograniczone możliwości jeśli chodzi o przechowywanie czegoś. Zazwyczaj ratunkiem jest po prostu piwnica. Jednak często jest ona wspólna dla wszystkich lokatorów i nie ma wyznaczonych pomieszczeń, w których można przechowywać swoje prywatne rzeczy. Dlatego też najczęściej złom zbierają osoby, które mają swoje własne garaże czy też domki jednorodzinne. Wówczas jest bowiem miejsce na to, by faktycznie go przechowywać.

Czy jednak zbieranie złomu i przechowywanie go, ma jakiś sens? Oczywiście każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że złom można sprzedawać. Pieniądze otrzymane z niego, nie zawsze są duże. Jednak zważywszy na to, iż oddajemy coś zupełnie nam niepotrzebnego, wychodzimy zawsze na tym na plus. Dlatego też wiele osób mimo wszystko decyduje się na to, by przechowywać złom.

By móc spieniężyć to co nam zalega, musimy oczywiście odwiedzić skup złomu. Każdy taki skup rządzi się własnymi prawami. Dlatego też zazwyczaj ceny pomiędzy jednym skupem a drugim, mogą się drastycznie różnić. Dobrze jest zatem przed ostateczną sprzedażą zorientować się, do jakiego miejsca najbardziej opłaca się jechać. Czasem różnica w ostatecznej cenie, może być bowiem bardzo znacząca.

Oczywiście inaczej wycenia się metale kolorowe, a jeszcze inaczej zwykły metal, który nie ma naniesionej żadnej farby. Co jest złomem, który do takiego skupu można oddać? Przykładowo stare części karoserii samochodowej, jakieś puszki metalowe, czasem metalowe ławki. Tak naprawdę wiele rzeczy wokół nas jest wykonanych z metalu, który może zostać przez nas później spieniężony.

Bez wątpienia skup metali z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Bardzo często metale przywożą tam ludzie, prowadzący chociażby jakieś zakłady. Oczywiście prawdopodobieństwo tego, że dany skup przyjmie nasz metal, jest praktycznie stuprocentowe. Musi jednak pamiętać o tym, iż nie może być to metal połączony chociażby z plastikiem. Należy wszystko bardzo dobrze selekcjonować i odłączać poszczególne elementy, by były „czyste”.

Dodaj komentarz